Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.03.2004, 16:47   #34
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nio dobra, to ja też coś napiszę, było nie było - nadal tu zaglądam, bo jak mówiłem ciągnie wilka do lasu. - mimo, że za niektóre wypowiedzi dostała mi się naklejka wichrzyciela
A z lektury Waszych wypowiedzi (i nie tylko) nasuwa mi się kilka wniosków:
1. Głosowałem na "jest mi to obojętne" bo jest mi to obojętne.
2. Atmosferę szacunku na forum inaczej raczej trzeba budować niż proponowanymi rozwiązaniami - te wydają mi się być półśrodkami.
3. Szacunek na forum mam ogromny do osób, które zarejestrowały się przede mną (data rejestracji) nieważne od ich liczby odpowiedzi, wypowiedzi, zgrywów, żartów i bluzgów - oni po prostu już tu byli i mogli mnie przyjąć ciepło lub odrzucić. Tak i ja starałem się "nowych" nie czołgać - co może niekoniecznie się udawało.
4. Oddzielne liczniki dla działów i podrozdziałów nic nie dadzą, bo na każdym z działów można napisać "i mnie, i mnie" albo na problem w stylu: "Nie działa mi program X" dostać odpowiedź w stylu "Nie znam X - zainstaluj sobie Y. On jest super"
5. Pytania na OT są niejednokrotnie trudne (i ważne dla tego kto je zadał) i odpowiedź na nie jest czasem też trudna.
6. I nie mówcie, że to jest forum o nagrywaniu, a OT wiele nie jest warty.
O nagrywaniu owszem jest lwia część forum, ale grupa jako taka bardzo OT potrzebuje, żeby stanowić jakąś całość - grupę ludzi z różnych stron kraju, którzy jakieś sobie miejsce w necie znaleźli.
7. Ci którzy na OT więcej się udzielają a na CDR mniej wcale nie muszą być gorsi w temacie nagrywanie - a licznik jako taki tak to może zobrazować.
Niech nie będzie tak, że użyszkodnicy bać się będą pisania na oftopiku, bo ktoś (np masakrator) powie im, że są niepotrzebni.
8. System "reputacji"? Nie bardzo rozumiem kiedy/kto mógłby wystawiać plusa lub minusa. Technicznie - możnaby jednego do tematu? Jednego do postu? Jednego do użytkownika?
Ale już oczami wyobraźni widzę, jak stawiam komuś kogo lubię 10 szybkich plusów, albo odwrotnie.
I już jest stado użyszkodników uwielbianych i takich którzy najlepiej nich poproszą o likwidację konta.
9. KAŻDY z nas (choć wydaje mi się że "młodzieży" trudniej to przychodzi), niech stara się być bardziej tolerancyjny , pomyśleć, czy cytat nie będzie obrażał oponenta i postara się zrozumieć, że to jest forum - czyli miejsce, gdzie wypowiadają się ludzie o różnych poglądach. Często BARDZO się od naszych różniących. Nie tolerujmy chamstwa jako użytkownicy to i moderatorzy nie będą potrzebni.
10. Podpisy - jestem za tym, żeby na podpis zostawić 1 (słownie jedną) linijkę tekstu. Wystarczy.
11. Rangi - były kiedyś 2 i wystarczały. Może ich wcale nie być - nie zmartwię się tym. To nie stanowi dla mnie istoty forum. Kiedyś dyskutowałem z Majonezem raczej żartobliwie o tym, niż poważnie
12. Były tu na forum dwa ważne (moim zdaniem) tematy o netykiecie - może warto je przeredagować i gdzieś przykleić?
Nie mogę ich teraz znaleźć, ale ktoś tam kiedyś też napisał że forum
"ma być przyjemnością, a nie smutną koniecznością czytani popisów co niektórych użytkowników" - cytuję z pamięci, a stary już jestem... więc...
13. Gdy nagrywarki kosztowały 1000 zł łatwo je było w większości znać i problemy były trochę inne w trakcie zapisu x4 i braku jego ochrony przy ramie = 64 MB. Więc znakiem czasu jest moim zdaniem to, że forum się zmienia, bo i problemy teraz są inne...
Się chyba straśnie rozpisałem i zmieszałem wątki
Jakby ktoś miał wątpliwości to powiem krótko - nie wieszam psów na tym forum. A swoje zdanie mam. Przerost ambicji traktuję jednak jako rzecz dla tego forum szkodliwą.

Pozdrófka oczywiście
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline   Odpowiedz cytując ten post