Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.03.2004, 01:00   #570
Mix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 17
Mix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam!
Od jakiegos czasu przegladam to forum ale w dziedzinie filmow i DVD jestem raczej niedoswiadczony. Ale do rzeczy.... Posiadam troche bajek dla dzieci na CD formacie VCD (glownie z jakich tam gazet). Dzici jak to dzici juz same szperaj i zagluja plyami w DVD wiec plyty sa w opakanym stanie. Czy konwerujac je na DVD-Video (a moze jakis inny format) moge wypalic na DVD+R kilka takich bajek w rozsadnej jakosci [- mam na mysli konwersje mpeg4 na mpeg2 (chyba ze cos pokrecilem)] tak zeby sie zmiescily na 1 plyte DVD akceptowalna przez stacjonarny DVD player (pomijam juz sposob wykonania). Po prostu - nie wiem czy po konwersji taki film okolo 700mB VCD bedzie mial 700mB czy tez 1,4GB...? Czy jest sens takiego przerabuania? Dodam ze moj stacjonarny DVD akceptuje tylko tloczone plyty DVD-ROM, (S)VCD i(!) DVD+R (reszty formatow nie widzi- sprawdzilem). Pomijam tutaj takie rzeczy jak dorobienie menu i subtitles (bajki z lektorem) bo to dopiero przedemna. A moze jest jakis sofcik ktory wiekszosc tych funkcji zalatwi automatycznie?
Pozdrawiam!
Mix jest offline