Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.03.2004, 14:24   #596
jarz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.02.2004
Posty: 5
jarz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez CobraVerde
czyli powiększasz bez względu na proporcje obrazu, a te w divxach bywają różne - ciekawie to musi wyglądać jedynym wyjściem, żeby było OK jest robienie prawidłowego resize w VD - tam można zmienić rozmiar klatki i dać "borders"... a sposób obliczenia jest taki sam jak w mojej metodzie.
Telewizor mam od niedawna panoramiczny, wiec w Nero ustawiam 16:9. Telewizor natomiast ma opcje automatycznego dopasowywania obrazu. W tym momencie nie wiem czy to Nero, czy telewizor to robi, ale zauwazylem ze obraz bywa czasami obciety po bokach. Czasami przy dlugich linijkach tekstu nie widze pierwszej i ostatniej litery.

Nie mowilem, ze moj sposob jest idealny, ale mysle, ze przy opcji "zobacz-skasuj" te lekkie obciecia nie sa az tak duzym mankamentem jezeli, tak jak w moim przypadku, nie ma sie duzych wymagan. Zreszta, nie mozna ich miec bedac poczatkujacym he he. CobraVerde, dziekuje ze zechciales odpowiedziec na moje wypociny. Nasza dyskusja napewno przelozy sie na ulepszenie mojego sposobu na nagranie plty DVD, za co jestem wdzieczny.

A tak na marginesie, wiesz moze czym zrobic plyte DVD tak, by stacjonarny odtwarzacz nie odczytal jej bez wczesniejszego podania hasla? Chodzi mi o blokade w stacjonarnym. Dzieci maja swoje bajki, moze i ja moglbym miec swoje he he, ale bez blokady takich "bajek" zrobic nie moge.

================

Cytat:
Napisany przez dk75
To się zmienia programem edycyjnym dla SSA - czyli powinien na to pozwalać konwerter. Jeśli nie, to słaby konwerter.
Możesz otworzyć plik .SSA w Notatniku i poszukać linijki z ciągiem znaków "Style:". W tej linijce jest definiowana czcionka i na końcu tej linijki powinna być liczba "238" jako 18 pozycja po "Style:". To oznacza kodowanie polskich liter.
dk75, dzieki ci za powyzsza zacytowana uwage. Wczesniej nie mialem do czynienia z SSA, zanim nie kupilem nagrywarki DVD. Jest to dla mnie, poznajacego dopiero tajniki zgrywania na DVD, cenna uwaga, za ktora jeszcze raz skladam dzieki
jarz jest offline