Podgląd pojedynczego posta
Stary 27.02.2002, 11:24   #1
paco
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.02.2002
Posty: 8
paco w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
yamaha2100S i problemy z nagrywaniem audio

Witam Serdecznie

Moja sprawa to oczywiście problem z nagrywaniem, którego rozwiązania szukałem w sieci i nie tylko. Tak więc piszę z nadzieją na jego rozwiązanie z Waszą pomocą.

Mianowicie od pewnego czasu usiłuje wykonać kopię płyt z muzyką i wszystko jest niby OK. z jednym małym wyjątkiem płyty czytają praktycznie wszystkie odtwarzacze za wyjątkiem mojego i jeszcze mojego kolegi (ale w jego przypadku jest nieco lepiej). Sprawa jest niby oczywista (zmienić odtwarzacz) i być może problem tkwi w odtwarzaczu a raczej jego jakości (marantz CD6000 z opcją czytania CD-RW). Powiedzmy że jest niezły ale nie Hi-END-owy więc poprawnie zapisaną płytę (red book) jakby nie patrzeć standard stworzony przez philipsa powinien przeczytać.
Sprawdzałem- sprzęt czyta wszystkie płyty (również tzw. stadionowe: tłoczone i wypalane. Czyta również bez problemów płyty które nagrywałem na nagrywarce plextor (x16) i w tym miejscu kilka danych technicznych sprzętu.

Obecna nagrywarka: yamaha 2100 scsi ***8211;aktualny firmware1.0n obsluguje DAO-RAW96
Napęd: LGx52 (czyta ***8222;cyfrówki ***8222; bez zajaknięcia) (współpracował z ww plextorem)
Oprogramowanie: nero 5.0 dostarczone do nagrywarki, cdclone i winoncd w wersjach testowych
Predkości : nagrywanie: zazwyczaj x4 ale również x1 x2 x8
odczyt: zazwyczaj automatycznie lub x8 lub wtórnie jako image file
płytki: verbatim ***8211;różne typy, tdk zielone, samsung, basf, kodak-silvergold, lg, platinum,
tryby(DAO TAO on fly itd.): praktycznie wszystkie możliwe ustawienia
inne: nagrywanie na czystym sprzęcie tzn wszystko co możliwe wyłączone (wygaszacze i inne)

Próbowałem nagrywac jako CD-Audio, Copy CD, oraz CDclonem

Efekt zawsze lub prawie zawsze ten sam-problem z odczytaniem TOC-a czasami się uda a czasami nie (świadczy to raczej o poprawnym zapisie standardu). W przypadku odczytania TOC-a zazwyczaj można już dalej bez problemu odsłuchać płytę ale w kolejności od pierwszego do ostatniego utworu, przy próbie wybrania konkretnego utworu ***8211;error).

Problem ten nie występował w przypadku płyt nagrywanych na ww. plextorze , który był podłączony chwilowo zamiast yamahy.

Kolejny sprzęt podłączony zamiast yamahy2100 to yamaha 2200, niestety z tym samym miernym efektem.

Jedyne sukcesy jakie miałem to nagranie CDRW. Nagrywalem x2, x4 jako audio i jako copyCD i wszystko jest OK. ale tylko w przypadku CDRW-ów.

Biorąc pod uwagę ilość wykonanych prób nagrywania (sukcesy z plextorem) doszedłem do wniosku że problem tkwi w nagrywarce a raczej w nagrywarkach yamahy, ale może w jakiś sposób można go ominąć (a może to coś innego). Na serwis sprzętu nie można liczyć ***8222;bo przecież wszystko jest OK. wkładamy do jamnika i gra a jak pan sobie kupił sprzęt to trzeba tylko oryginały***8221;.



Jestescie chyba moją ostatnią deską ratunku. Z góry dziękuję za odpowiedz nawet bez rozwiązania.
Pozdrawiam

Jarek
paco jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online