Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.04.2004, 03:50   #1
monroe
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.04.2004
Posty: 13
monroe w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NERO i CD-RW. Problem.

Witam. To mój pierwszy post tutaj

Na początek usprawiedliwię się, że nie czytałem wszystkich tematów z forum, więc jeśli podobny problem już się pojawił, z góry przepraszam


Na czym polega mój problem?
Otóż odkąd zainstalowałem sobie Nero w wersji 6x (teraz najnowsze - 6.3.1.6), mam problem z wypalaniem płyt CD-RW (rzadziej z CDR). Powiedzmy, że nagrywam film, wypalanie kończy się sukcesem, jednak sprawdzanie zapisanych danych już nie (raz na ok, 9 razy mi sie udaje, nie wiem czemu ^_^ ). Faktycznie, Nero CD/DVD Speed w trakcie testu płyty pokazuje błąd, pliku też nie da się przegrać spowrotem na dysk.

Raczej nie jest to problem z moimi płytami, bo dzieje się tak z każdą z 4 CDRW, które próbowałem a poza tym kumpel poprawnie zapisuje dane na moich CeDkach (ma nero 5x). Zaktualizowałem tez firmware nagrywarki (LiteOn LTR-40125S), próbowałem nagrywać na mniejszych prędkościach, nawet x4 (na płytach do x10)

Nie mam pojęcia, gdzie leży wina. Może w ustawieniach zapisu?
Wybieram: Pojedyncza sesja, Tryb 1 (może powinenenm tryb drugi??), zestaw znaków ISO9660, Joliet, metoda disk-at-once.

A może jakiś konflikt na linii XP vs Nero 6x? Choć pewnie to niemozliwe :zeby: (z drugiej strony z XP wszystko jest możliwe :/ ).

Ma ktoś jakieś pomysły?? Co robię źle??

Pozdrawiam!

P.S. Korzystając z okazji - jaka jest alternatywa dla nieistniejącego projektu ClonyXXL, jeśli nadal chciałbym korzystać z CloneCD??
monroe jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online