Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.04.2004, 12:25   #1
wojtzuch
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.04.2004
Posty: 5
wojtzuch w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Zapis na L-on 52327S i odczyt: dzies. tys. bledow, odczyt DVD LT16x: prawie 0 bledow.

Zeby sprecyzowac: chodzi o plytki CDR, zapisane i odczytane na nagrywarce, a potem odczytane w napedzie DVD.

Mierzone programem K-probe.

1. Dlaczego odczyt na tej samej nagrywarceLite-On to tysiace - dziesiatki tys. bledow C1, a odczyt na rownie nowym DVD Lite-On to kilkadziesiat bledow (total)?

2. Dlaczego jak nagram z predkoscia 8x, to przy odczycie na nagrywarce mam wielokrotnie wiecej bledow (takze C2) niz przy nagraniu z2-3x wyzszapredkoscia, a przy odczycie na DVD nie ma prawie zadnej roznicy?

3. Nawet jesli przyjmujac powyzsze za prawidlowosc (w CHIPie im wyszlo +1200 C1 dla zwyciezcy po nagraniu i odczycie wlasnie w 52327S), to i tak nie jestem w stanie zblizyc sie (wg odczytu na nagrywarce) do ich wyniku (w najlepszym razie co najmniej 8000 C1, bez C2).

Testowalem rozne nosniki, teraz sprawdzalem takze te zrobione na pozyczonym innym egzemplarzu tego samego modelu jak i LG.

Co jest wiarygodne: odczyt z DVD czy CDRW? W skrajnym przypadku mialem grubo ponad milion C1 i dziesiatki tys. C2, duzo ponad 1000 na sekunde, a i tak gierka sie zainstalowala bez problemow... Instalowalem z DVD.

Wiarygodnosci DVD przydaje jak dla mnie to, ze w jedynym przypadku, kiedy nie moglem odczytac danych nagranych w kafejce, takze DVD wywala b. duza ilosc bledow w obszarze, w ktorym te dane sie znajduja (reszta plyty, nagrana u mnie, jest prawie bez bledow).

Ostatnio zmieniany przez wojtzuch : 28.04.2004 o godz. 13:11
wojtzuch jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online