Cytat:
|
Napisany przez janpas
Słyszy się różne wersje na ten temat, który lepszy. Mam cztery partycje i chciał bym je z formatować w jakiś rozsądny sposób tzn. czy wszystkie fatem 32, czy NTFS lub na przemian, i który na podstawową. Liczę na fachowość, i wyrozumiałość forumowiczów, jeżeli już ten temat był kiedyś poruszany.
|
NTFS i koniec. Niedawno zmieniłem zdanie, gdyż byłem zwolennikiem fata.
NTFS jest lepszy kropka. I pewni mnie zaraz zjedzą, ale proszę niech przeciwnicy NTFS wymienią jego wady.
NTFS:
- mozesz tworzyć pliki większe od 4 GB, przydaje się przy kopiowaniu filmów
- bezpieczniejszy, trudniej sie sypie partycja, nie trzeba robić scandiska po twardym resecie.
- nie traci się miejsca przy duzym rozmiarze partycji ( wielkośc jednostki alokacji w fat zwiększa sie drastycznie przy partycjach wiekszych od 8 GB)
System koniecznie na NTFS unikniesz wkurzajacych skanów, po niezapowiedzainym resecie. Reszta też na NTFS chyba że masz kumpla, który używa win98 to wtedy jedną na fat.