Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.06.2004, 20:05   #5
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jakiś czas temu wypróbowałem NEC'a 2500a, Lite-On'a 812, zdecydowałem się na NEC'a, i przestałem śledzić testy. NathaN, proponuję, żebyś odwiedził ten link, który podał VIZZARD - testy CDRINFO.COM są chyba dość wiarygodne.

Zewnętrznie od NEC'a ten napęd różni się tylko tym, że nie ma wyjścia słuchawkowego i potencjometru. Wewnętrznie NEC, Aopen i TDK 880 wydają się być identyczne, ale drobne różnice firmware'u mogą powodować, że urządzenia będą działać trochę inaczej - możliwe, że mają np. inną listę nośników. Ponieważ Aopen jest u nas raczej mało popularny, więcej na pewno można dowiedzieć się o NEC'u.

Nie sądzę jednak by przy tych samych wnętrznościach różniły się one od siebie w sposób zasadniczy - przypuszczam, że z wyjątkiem paru typów płyt ich osiągi będą raczej zbliżone, i mają one zasadniczo te same zalety i te same wady. Niewątpliwą zaletą tych nagrywarek jest jakość zapisu, zarówno płyt DVD jak i CD (np. niski błąd jitter). Kiepsko sobie natomiast radzą jako czytniki płyt, zwłaszcza CD (słaba korekcja błędów), no i nie są demonem szybkości nagrywania CD.

W teście CHIP'a zajęły one trzy pierwsze miejsca, z bardzo podobnymi osiągami.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline