Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.06.2004, 07:41   #9
van_zant
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2003
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 22
van_zant w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabson
Co do migotania diody na czerwono-pomaranczowo - u mnie tak sie dzieje jak dysk nie nadaza z dostarczaniem danych do palnika... planik po prostu czeka na dane (tzw. system ochrony zapisu, tak to wlasnie sygnalizuje, jak diodka jest pomaranczowa to znaczy ze czeka). Mnie pomogla defragmentacja i 8x leci bez problema Natomiast zastanawia mnie dlaczego tak sie dzieje na +RW, skoro na GSB7 idzie normalnie, przeciez RW sie nagrywa 4x, wiec nie powinno byc problemow z dostarczaniem danych... Moze wina RW... ale nie bede gdybac...
pozdro!
1. Dysk napewno nadaza z dostarczaniem danych, a diodka miga jedynie na czerwono (nie pomaranczowo-czerwono), a o tym ze dysk nadaza swiadczy 100% zapelnienie bufora odczytu dysku (to WD 120 GB z 8-mio MB cachem i zalaczonym trybem DMA - jako osobny fizyczny dysk dla DVD) i P4 2800 HT Prescott na Abit IC7 (Windows 2000 Pro). Natomiast nie rozumiem dlaczego bufor nagrywarki jest zapelniony tylko w 20%, ale ta wartosc jest od poczatku stabilna - tzn. ani mniej ani wiecej tylko te 20% i migajaca na czerwono dioda zapisu (nie probowalem nawet dla predkosci x2, tylko od razu x4). Zaznaczam ze przy takim zachowaniu diody zaprzestalem nagrywania na wlasne zadanie, niemniej po ok. 3-ch minutach zapisu, nosnik zostal zapisany jakby tylko dla lead-in.
2. Na GSB7 proba przy predkosci x4 - ten sam DVD+RW (TDK), ustawiony BookType na DVD-ROM i nie ma namniejszych problemow (dioda swieci ciagle na czerwono a obydwa bufory zapelnione w 100%.

Nie robilem testow na nosnikach jednokrotnego zapisu, poniewaz po prostu obawiam sie o strate tychze.

No coz - takie sa moje refleksje.
Pozdr - Marek.
__________________
van_zant
van_zant jest offline