Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.07.2004, 21:13   #829
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ehh kłopoty z dźwiękiem - powtórzę to co już wcześniej pisałem i mam nadzieję, że zostanę tym razem wysłuchany

1. po wyciągnięciu audio z divx i zapisaniu jako WAV trzeba zmienić rozszeżenie na prawidłowe (*mp3 albo *ac3) i poprawić nagłówek pliku za pomocą BeeSliced. może nie jest to jedyna słuszna metoda ale daje dobre wyniki i pozwala uniknąć problemów...
2. jak audio w divx ma częstotliwość 44100 Hz to przerabiajcie go oddzielnie na 48.000 Hz za pomocą innego programu (Adobe Audition, GoldWave itp). dopiero potem można go wrzucać do AC3Machine. i najlepiej jest to robić operując na nieskompresowanym audio czyli PCM WAV.
3. jak mamy w divxie audio AC3 2.0 (czyli stereo) albo zwykłe Mp3 to zupełnie bez sensu jest później je konwertować do AC3 5.1 i zmieniać bitrate np. z 224 Kbps na 448. stereo konwertujemy do stereo i nie ustawiamy (w wypadku Mp3) bitrate powyżej 256 Kbps bo to strata czasu i miejsca na płycie.
4. i na litość boską czytajcie uważnie poradniki i porady na forum a wtedy nie będziemy ciągle tracić czasu na te same banalne pytania...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline