Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.07.2004, 22:18   #835
Jawor
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.06.2004
Posty: 30
Jawor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy

Cytat:
Napisany przez CobraVerde
ehh kłopoty z dźwiękiem - powtórzę to co już wcześniej pisałem i mam nadzieję, że zostanę tym razem wysłuchany

1. po wyciągnięciu audio z divx i zapisaniu jako WAV trzeba zmienić rozszeżenie na prawidłowe (*mp3 albo *ac3) i poprawić nagłówek pliku za pomocą BeeSliced. może nie jest to jedyna słuszna metoda ale daje dobre wyniki i pozwala uniknąć problemów...
2. jak audio w divx ma częstotliwość 44100 Hz to przerabiajcie go oddzielnie na 48.000 Hz za pomocą innego programu (Adobe Audition, GoldWave itp). dopiero potem można go wrzucać do AC3Machine. i najlepiej jest to robić operując na nieskompresowanym audio czyli PCM WAV.
3. jak mamy w divxie audio AC3 2.0 (czyli stereo) albo zwykłe Mp3 to zupełnie bez sensu jest później je konwertować do AC3 5.1 i zmieniać bitrate np. z 224 Kbps na 448. stereo konwertujemy do stereo i nie ustawiamy (w wypadku Mp3) bitrate powyżej 256 Kbps bo to strata czasu i miejsca na płycie.
4. i na litość boską czytajcie uważnie poradniki i porady na forum a wtedy nie będziemy ciągle tracić czasu na te same banalne pytania...
Hmm ... no tak - robie wszystko zgodnie z twoim poradnikiem ....
Zmieniam na .ac3 itp ...czestotliwosci nie zmieniam bo mam 48000 ...
bitrate tez nie zmieniam ... zostawiam takie jak jest czyli 224 ...
ale i tak dzwiek jest zepsuty (znieksztalcony itp.) ...

Probowalem roznymi sposobami ale caly czas to samo :[

W zalaczniku screen wlasciwosci filmu z gspot
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik-screen.jpg  
Jawor jest offline