Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.08.2004, 17:43   #1
lord_honey
Raven
 
Avatar użytkownika lord_honey
 
Data rejestracji: 19.07.2004
Lokalizacja: Kwidzyn
Posty: 106
lord_honey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up Instrukcja - przerabianie divx/xvid na (s)vcd prosto i przyjemnie :)

Zauważyłem że nie których z was nęka problem w jaki sposób przerobić film avi na vcd/svcd poniżej zamieszczam instrukcje jak to zrobić w prosty i przyjemny sposób (oczywiście to tylko moja propozycja ja z tego korzystam gdy chce przerobić cos na vcd/svcd)

Programy potrzebne do przerobienia filmu

DVDrip - przerabia avi do formatu mpg
Vcdeasy - zapisuje mpg w formacie *.bin (gotowym do wypalenia)
Nero - do wypalenia płyty

Praca w DVDrip:

Na samym początku wybieramy co chcemy z danym plikiem zrobić czy przerobić go na vcd czy na svcd następnie wybieram plik z filmem oraz napisy jeżeli są konieczne (przecież nie będziemy dołączać napisów gdy film jest z lektorem lub w dub)



następnie klikamy dalej i przechodzimy do następnej planszy programu
tutaj ustawiamy opcje tak samo jak na screenie (moje ustawienia można dowolnie zmieniać według upodobań)



teraz zajmiemy się opcjami (dotyczą osób które dołączają napisy):
tutaj ustawiamy przede wszystkim czcionkę ja polecam ustawienie (14 pogrubiona a styl standardowy nie zmieniać jeżeli komuś napisy będą się wydawać za małe można powiększyć tutaj po eksperymentujcie)
skalowanie obrazu zostawiamy



po tych ustawieniach klikamy zacznij i już nasz film się przerabia (czas zależy od szybkości kompa)

Praca z vcdeasy:

Po przerobieniu DVDrip'em mamy gotowe pliki mpg a wiec otwieramy nasz program vcdeasy



tutaj dodajemy nasz plik wynikowy z DVDrip'a w polu wynikowy *.bin podajemy nazwę naszego pliku (filmu) nie można zapomnieć o rozszerzeniu *.bin każdy plik przerabiamy osobno
(dalej nic już nie ustawiałem chociaż można ustawić rozdziały itp. to już wam zostawiam) klikamy zakończ i program przygotowuje nam plik w postaci *.bin gotowego do wypalenia w np. nero

ps. nie przejmujcie się jeżeli plik wynikowy wyjdzie wam wiekszy niźli płyta ja nagrałem 810 mb na 700 w tym przypadku chodzi o minuty nie wielkość pliku

EDIT:

a co sie tyczy drugiego progamu znajduje sie na tej stronie

www.vcdeasy.org

(MOD: piractwu mowimy nie -- ideJ)

Ostatnio zmieniany przez ideJ : 02.09.2004 o godz. 12:13
lord_honey jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online