Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.08.2004, 09:05   #8
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A masz zaktualizowany BIOS płyty głównej? Wiem, że to zabrzmi może śmiesznie i gdybym sam przez to nie przeszedł to pewnie bym nie uwierzył. Miałem podobny problem (bardzo niestabilne CCE; żeby było zabawniej Procoder i TMPGEnc zachowywały się bez zarzutu). Wszelkie testy pamięci i reszty bebechów wychodziły poprawnie a CCE i tak się waliło na potęgę. Zupełnie przypadkiem wygrzebałem post na Doom9 z opisem podobnego problemu i tam rozwiązaniem był upgrade BIOSu płyty. Faktycznie pomogło. Ja co prawda miałem ten problem z dość starą płytą KT 133 ale może nie zaszkodzi sprawdzić.
Co do jakości pierwszych klatek generowanych przez QuEnc'a to on tak niestety ma (to jest wizualizacja lekko zepsutej kontroli przepływności). Z tego co pamiętam to Nic stwierdził, że poprawienie tego nie jest trywialne i zostawił to developerom ffmpeg'a (a Ci jeszcze tego nie poprawili). Tak przy okazji zerknij na coś co się nazywa FreeEnc (po zmianie nazwy na QuEnc można go swobodnie wykorzystać w tandemie z DVD ReBuilderem). Zaletą FreeEnc'a jest to, że możesz dowolnie zmieniać wszystkie parametry przekazywane do kodeka)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post