PRZYCZYTANE W SIECI
Nowa wersja przynosi ze sobą przede wszystkim dwie ważne zmiany.
Pierwszą z nich jest nowy algorytm skanujący. Program powinien teraz nieco dokładniej skanować płyty (dzięki częstszemu odczytowi wartości zwracanych przez napęd).
Zmiana druga, to inny sposób sumowania błędów PIF. Ich liczba jest teraz podawana sumarycznie dla ośmiu bloków (takie jest domyślne ustawienie), więc wyniki z nowej wersji KProbe nie mogą być bezpośrednio porównywane do wyników podawanych przez poprzednią wersję. W wielu sytuacjach będą podobne, w wielu mogą się jednak różnić.
Zmiana sumowania ma również związek z założeniem maksymalizacji częstotliwości pobierania wartości zwracanych przez napęd. Przy aktualnych domyślnych ustawieniach sumowania, program może robić to częściej.
W związku ze zmianą sposobu sumowania, zmienia się też sposób interpretacji wyników. Maksymalna dopuszczalna liczba błędów PI to nadal 280, ale maksymalna dopuszczalna liczba PIF to 32. Należy jednak dodać, że duża wartość może oznaczać kłopoty i bezpieczniej będzie przeskanować płytę ponownie, z sumowaniem PIF ustawionym na 1 blok (lub użyć Nero CD-DVD Speed). Nowy sposób sumowania może wydawać się niewygodny w takich sytuacjach, ale pozwala łatwiej zauważyć skupiska błędów PIF.
Wprowadzone w wersji 2.2.5 zmiany wywołują nieco kontrowersji, ale wydają się mieć uzasadnienie.
|