Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.08.2004, 19:46   #5
Łukasz R.
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Łukasz R.
 
Data rejestracji: 16.08.2004
Lokalizacja: Turek
Posty: 21
Łukasz R. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Eureka!!

No więc, drodzy przyjaciele... . Pozwolę sobie użyć tutaj jednego, nieco niekulturalnego słowa, aczkolwiek bardzo pasującego do sytuacji .

LUDZIE! JESTEŚCIE ZA***IŚCI !!! (Mam nadzieję, że admini mi to wybaczą).

TAK! Udało się odzyskać zawartość płyty! Oczywiście skorzystałem z poradnika Krzysiobala, ale nie do końca postępowałem zgodnie z jego wskazówkami. Boże... Jestem tak podekscytowany że nie wiem od czego zacząć .

Zacznę może od tego, że wcale nie trzeba być programistą, żeby tego dokonać (można nie mieć nawet zielonego pojęcia o programowaniu ). Poza tym nie były mi potrzebne żadne dodatkowe programy (żadnego "Wypełniacza" do sporządzenia odpowiedniej wielkości pliku, ani żadnego programu do wyodrębnienia pliku "*.img"). Nawet Clone CD nie był mi potrzebny .
Dodam także, że system na jakim obecnie pracuję to WinXP, moja nagrywarka to LG GCE-8160B (16x10x40), a jedyny program, jakiego użyłem, to Nero 5.

Opiszę teraz krok po kroku co zrobiłem, aby odzyskać dane (pomijając fakt, że najpierw włożyłem skasowaną płytę CD-RW do nagrywarki ):
Zamiast jakiegoś pliku z "gwiazdkami i zerami" wykorzystałem zwykły film w formacie *.avi. Napewno każdy dysponuje takim filmikiem . Plik ten miał rozmiar 700 MB (wcale nie musiał być większy niż objętość płyty).
Po otwarciu programu Nero wybrałem nową kompilację CD-ROM (ISO) i zaznaczyłem opcję "Pojedyncza sesja". Wrzuciłem do kompilacji wspomniany wcześniej film.
Bezpośrednio przed nagraniem płyty wybrałem w zakładce "Zapis" metodę zapisu "Disc-At-Once", a prędkość nagrywania ustawiłem na najmniejszą (w moim wypadku jest to prędkość 4x).
W programie Nero niestety nie ma wyświetlanej informacji kiedy konkretnie zaczyna się i kończy zapis TOC, więc musiałem sam zdecydować kiedy zrestartować komputer. Zrestartowałem go więc w momencie, gdy wskaźnik zapisu doszedł do 2%. W tym momencie nastąpił drastyczny RESTART ( )...
Po ponownym uruchomieniu komputera okazało się, że wcale nie trzeba tworzyć obrazu płyty . Płycie została przywrócona etykieta sprzed kasacji, a po otworzeniu jej zawartości zauważyłem wszystkie pliki, które chciałem odzyskać . Absolutnie nic nie zdąrzyło zostać nadpisane .

Sprawdziłem tą sztuczkę z innymi dwiema płytami RW i efekt był ten sam. Wystarczył tylko Nero i jakiś film o większej objętości. Żadnych dodatkowych programów.


Jeszcze raz dziękuję Krzysiobalowi za to, że wpadł na taki genialny pomysł i napisał o tym poradnik, a także dziękuję Nimal'owi i Y@nkee'emu za namiary na tenże poradnik .
Teraz mogę robić to samo z każdą płytą RW .

Ostatnio zmieniany przez Łukasz R. : 16.08.2004 o godz. 19:52
Łukasz R. jest offline   Odpowiedz cytując ten post