Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.08.2004, 21:02   #21
Łukasz R.
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Łukasz R.
 
Data rejestracji: 16.08.2004
Lokalizacja: Turek
Posty: 21
Łukasz R. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jestem ponownie. Mam tutaj kolejną porcję świeżych wiadomości . Chciałem odpisać już wcześniej, ale komp mi się skaszanił i musiałem robić format dysku (kaszani się w dalszym ciągu, ale na razie jakoś ciągnę ).

Zanim jednak napiszę co i jak, odpowiem asternikowi. Otóż próbowałem zainstalować program CD Diagnostic, ale niewiedzieć czemu nie chciał mi odpalić pod WinXP (pomimo tego, że na stronie z której go zessałem pisało, że działa pod tym systemem). Poza tym zawsze myślałem, że tem program potrafi odczytać uszkodzone płyty, ale nie wiedziałem, że może odczytywać dane ze skasowanego nośnika :-?. Dlatego też podczepię się do pytania Piterniela i powtórzę je: Jak się tego programu używa i co zrobić żeby odczytać dane ze skasowanego nośnika?

Teraz wracam do naszego problemu z Nerem. Podkreślę najpierw, że plik avi jakiego użyłem do kompilacji ma rozmiar 700 MB (czyli 734.720.000 bajtów). Wcześniejsze próby były robione pod systemem WinXP. Teraz mam zainstalowanego Win98. Jaka była różnica między jednym a drugim? Już tłumaczę:
W systemie XP w trakcie nagrywania nowej kompilacji na skasowaną płytę wskaźnik nagrywania dochodził do 2% i w tym momenie restartowałem komputer. Przy prędkości 4x wskaźnik osiągał poziom 2% po upłunięciu 32 sekund. Tyle czasu w zupełności wystarczyło, aby nagrywarka zdąrzyła otworzyć TOC, a nie zdąrzyła jeszcze zapisywać ścieżki.
W systemie 98 wskaźnik nieco się "zacinał". Gdy dochodził do 2% (a następowało to po 49 sekundach) było już za późno aby odzyskać dane (została już częściowo zapisana nowa ścieżka). Dlatego postanowiłem nie czekać aż wskaźnik osiągnie poziom 2% tylko zrestartować komputer wcześniej. Po rozpoczęciu nagrywania nowej kompilacji wcisnąłem RESTART po 32 sekundach (czyli tyle samo, co w systemie XP). Później spróbowałem jeszcze raz z inną płytą, ale tym razem zrestartowałem kompa po 30 sekundach. Tyle czasu w zupełności wystarczyło, aby dane ze skasowanej wcześniej płyty zostały przywrócone .
Tak więc trzeba restartować komputer po upłynięciu 30 sekund (przy prędkości 4x).

Grzeniu wcześniej wspomniał, że może zamiast restartu usunąć lub przenieść plik. To nie działa. Sprawdzałem. W momencie gdy rozpoczęło się wypalanie chciałem usunąć plik, ale wyświetlił się komunikat o następującej treści:

"Nie można usunąć 'nazwa pliku': Odmowa dostępu.
Sprawdź, czy dysk nie jest chroniony przed zapisem lub pełny
oraz czy plik nie jest aktualnie używany."

Czyli nic z tego... zostaje chyba tylko RESTART .
Łukasz R. jest offline   Odpowiedz cytując ten post