Podgląd pojedynczego posta
Stary 27.08.2004, 11:04   #1
skorpion2k2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 129
skorpion2k2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jakość filmów skompresowanych różnymi programami

Zapraszam uczestników tego forum do mini sondy dotyczącej jakości filmów skompresowanych różnymi programami.
Temat ten był już przerabiany wcześniej, ale jeszcze jedno porównanie przyda się wszystkim na pewno.
Każdy zadaje sobie pytanie - jakim programem obrobić film, aby zmieścić go na 1 płycie DVD bez znaczącej utraty jakości.

Test wykonałem na filmie PEARL HARBOR trwającym 2:55:35. Na dysku zajmował (sam film bez MENU) 6 768 637 952 bajtów.
W pierwszym etapie z płyty pobrałem sam film z Audio AC-3/6 Angielski oraz napisy - Angielskie i Polskie.

Do wykonania testu użyłem:

1. DVD ReBuilder v0.56 i Cinema Craft Encoder 2.67.00.23 (ustawienia standardowe - 6 przebiegów). Czas pracy kilkanaście godzin, nie zliczałem, ponieważ robiłem to z przerwami.

2. DVD Shrink v3.2 Czas pracy około 3 godzin (włączona głęboka analiza)

3. Pinacle Instant Copy v8.0 z update 8.3.0.4 => v8.03.0320 Czas pracy około 3 godzin. W przypadku tego programu pliki wynikowe były mniejsze o około 140 MB niż pojemność płyty DVD 4.7 GB. Jest to przypadłość tego programu, który nie trafia w końcową pojemność płyty. Można to zmienić, ale wymaga to dodatkowego czasu dla ponownego transkodowania. Zrezygnowałem z tego.

Wszystkie programy wskazywały kompresję na poziomie około 64,8%

Wykonałem 11 zrzutów i spakowałem je w paczkach po 4 zdjęcia.
W każdej paczce pierwszy plik jest z oryginału, np. Clip01_1_..., kolejne _2, _3, _4 są wykonane podanymi wyżej programami.

Nie podaję, który numer jest przynależny do jakiego programu, aby niczego nie sugerować. Odpowiedź dam po uzyskaniu od Was opinii - który program najlepiej to zrobił.

Test porównawczy najlepiej wykonać programem ACDSee, wczytując wszystkie pliki z jednego miejsca. Należy oglądać na pełnym ekranie wpierw powiększając do odpowiedniej wielkości, dalej należy zablokować współczynnik powiększenia i używając klawiszy PageUp oraz PageDown w łatwy sposób dostrzeżemy wszelkie różnice.

Proszę o opinie.

Linki do paczek:

Clip01


Clip02


Clip03


Clip04


Clip05


Clip06


Clip07


Clip08


Clip09


Clip10


Clip11

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez skorpion2k2 : 03.09.2004 o godz. 16:23 Powód: Poprawa formy
skorpion2k2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online