Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.08.2004, 23:55   #42
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez skorpion2k2
Dziekuję za podanie wyników testów przprowadzonych przez Ciebie. Wymagały dużo czasu i pracy. Czy jesteś pewien, że zmiana matryc nie wpłynie w jakiś sposób na odtwarzanie w stacjonarnych DVD?
Jestem zdziwiony niską punktacją w matrycy standard (6 punktów). Ile przebiegów: 8?.
Ja ten film robiłem przy 6 brzebiegach i w Twojej skali ocen dałbym 9 (http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=38875).
Ale może jest to powodem zastosowania CCE 2.67.00.23, a może oglądanie z projektora na dużym ekranie uwydatnia różnice.

Zmiana matryc nie ma znaczenia dla stacjonarnych (jak dotąd nic
na ten temat nie znalazłem) no chyba że K DVD , ale ja się w to nie bawię
do podobno własnie są problemy.
Co do niskiej oceny matrycy standard to nie jest tak do końca,
napisałem przecież że są to moje subiektywne oceny , jak ktoś inny
by to oglądał punktacja mogła by się różnić.
(ok zwołam kilku kumpli i na nich też przetestuję )
Specjalnie wziołem do testów PH bo wiem że kopia tak długiego filmu
zawsze będzie gorsza od org. , chodzi mi o to żeby zrobić kopię
której jakość będzie na tyle zadawalająca by nie było potrzeby
dzielenia filmu na 2 DVD.

Ok z technicznego punktu widzenia wszystkie te matryce reprezentują ten sam poziom. Co by nie robić i tak około 1.5 GB idzie do śmieci ,
bo przecież to kompresja stratna i ze stratami należy się liczyć .
(Ja trochę przyciołem napisy bo nie lubię czytać listy płac na której nie jestem)
Natomiast zauważyłem że matryce inne niż standard dają "czegoś" więcej by "czegoś innego" trochę zabrać.
Ja lubię ostry obraz i mogę się pogodzić z jej niedoskonałościami w innych składnikach obrazu (coś za coś) dlatego najbardziej spodobała mi się matryca Jawora.
Oczywiście matrycy idealnej dalej będę poszukiwał, dla mnie jak na razie Jawor to Nr 1 .
Teraz właśnie "robię" PH na matrycy Jawora na 10 pass, ciekaw jestem czy zobaczę różnicę.
A co do różnic przy ocenie na dużym ekranie a na zrzutach klatek na kompie , to mniej więcej tak jak wykresy kprobe (chyba tak to się pisze) a rzeczywistością.
Nie wszystko co na zrzutach wygląda nieciekawie kiepsko wychodzi przy projekcji i na odwrót.

Nawiązując , czy wersja CCE ma wpływ na jakość ? tego jeszcze nie sprawdzałem.
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post