Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.09.2004, 22:34   #11
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ
Przy krótkich filmach (jak wspomniany przez Ciebie K-Pax czy Czerwony smok) sensowność używania więcej niż 3-4 przejść spada. Czas konwersji znacząco się wydłuża a zyski z tego tytułu są naprawde znikome.
Robiłem Pearl Harbor (6.4 GB) na 8 i 10 pass, Czerwony smok (5.67 GB) na 6 i 10 pass, no i mnie wychodzi tak że CCE rozwija skrzydła przy 10 pass.
Różnica jest i to widać !
Ale muszę też przyznać że jak ktoś ogląda filmy na TV (nawet b.dużym) to to co ja robię jest bez sensu. (sprawdziłem!)
Zwróciłem też uwagę na to że długość filmu nie jest tak istotna jak wielkość plików które zajmuje. Czerwony smok (5.67 GB) trwa 115min, a PH (6.4GB) 3h !
Różnica wielkości plików do czasu trwania jest jakby dziwna ! A jeszcze dodam
że oglądając te filmy (piszę o oryginałach) widać że jakość PH jest lepsza niż "smoka" !!!!
Zresztą wiadomo że oryginalne płytki reprezentują różną jakoć obrazu i ni jak to się ma do objętości jaką zajmują, oglądałem już film 95min który zajmował
prawie 6GB, a jakość była średnia ! (tytuł mi wyleciał z głowy , ale może sobie przypomnę).
Film PH jest ciekawy pod tym względem że zajmuje mało miejsca niż wynikało by to z jego długości ! (13 piętro, ten film ma to samo , dobra jakość a wielkość jeśli dobrze pamiętam niewiele ponad 3GB)
Oczywiście wiadomo że np. różne filmy o tym samym czasie trwania mają różną wielkość bo są różne (sceny statyczne , nieostre 2 plany itp.) ale wydaje mi się że często te różnice (GB/h) wynikają ze świadomej manipulacji producentów.
Na koniec dodam że dla PH polecam matrycę Jawora (standard jes gorsza),
a dla Czerwonego Smoka i mniejszych to jak na razie standard , matryca Jawora przy mniejszych filmach wypada słabiej , ale to tylko na dziś
bo caały czas testuję.
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post