Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.09.2004, 23:52   #12
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez skorpion2k2
Zdecydowałem się umieścić mały komentarz do uzyskanych wyników pracy różnych programów.
Nie ma najmniejszych wątpliwości - Shrink odpada (no chyba, że redukcja będzie nie więcej niż 5%).
Dalej IC8 i CCE - miałem olbrzymi dylemat, który wybrać. Należy pamiętać, że IC8 pracował około 3 godzin a CCE kilkanaście. Ma to znaczenie później przy wykonywaniu kopii innych filmów.
Poniżej załączam jeszcze jeden zrzut składający się z czterech połączonych klatek, każda wykonana innym programem. (plik znajduję się na serwerze z dobowym limitem transferu i zajmuję objętość około 1MB ).
Uparci mogą zabaczyć pewne miejsca, w których jeszcze widać szczegóły na klatce wykonanej przez CCE a już ich nie ma na klatce wykonanej przez IC8. Jednak chwilami wydaje mi się, że lepiej wykonał to IC8.
Może dla tak długiego filmu (3 godziny) lepiej było wykonać 7 przebiegów w CCE?
Zdecydowałem się jednak na kopię rezerwową wykonaną przez CCE z powodu innych zrzutów. Można powiedzieć, że z wybranych 30 analizowanych fragmentów różnych obrazów, 20 było na korzyść CCE a 10 dla IC8
Oczywiście puszczając film na TV nie można było zobaczyć różnicy i odróżnić je od oryginału. ^_^
Oceniając pracę innych (wcześniejsze dyskusje na tym forum) często nie mogłem wyciągnąć właściwych wniosków ze względu na to, że klatki były kompresowane w jpg, przez co były tracone szczegóły.

Clip_porównawczy
Nie gniewaj się skorpion2k2 ale mieszanie transkoderów i enkoderów to chyba kula w płot .Te programy działają na zup. różnych zasadach i nie da się ich porównać ! Zwłaszcz w temacie jakości to 2 różne światy, no chyba że mówimy o zmniejszeniu objętości o jakieś 200-500 MB.
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post