Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.09.2004, 16:49   #22
skorpion2k2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 129
skorpion2k2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Czołgista
Skorpion2k2 czy porównywałeś moje klatki , jakie opinie ?
Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem, ale miałem dylemat w ocenie Twoich próbek. Problemem było porównanie, ponieważ za pierwszym razem wystawiłeś inne klatki (kilka i już jest problem). Za drugim razem wystawiłeś wycinki o nieco innych rozmiarach. Dopiero ostatnie z "Nigdy w Życiu" są jednakowe i te same.
Potwierdzam DVD2ONE - obraz rozmyty
Jednak co ciekawe matryca Jawor daje obraz ostrzejszy od oryginału, podobnie standard (rozumiem, że domyślna a nie "Standard MPEG". Jednak 10 pass to chyba jest zbędne.
Twój film ma średni bitrate około 7000 kb/s i dla niego wychodzi, że na płycie zmieści się przy średnim bitrate 5850 kb/s - dla takiej wartości to nawt 6 pass jest przesadą. Zastanawiam się nawet czy nie pogarszasz w ten sposób jakości. Nie chodzi mi o to, że robisz coś niepotrzebnego w sensie testów tylko w sensie praktycznym. Twoje przedstawianie testów w ten sposób może sugerować innym, że tylko tak długi czas obróbki (10 pass to chyba 20 - 24 godzin pracy przy procku 1,5 GHz) zapewni, że program RB wraz z CCE może dać dobre wyniki.
Ja twierdzę, że w zależności od średniego bitrate zależy ilość pass i jest wystarczająca 4-7 odpowiednio dla śred. bitrate 6000 i 3000 kb/s, aby uzyskać rewelacyjne efekty.
Jednak to dzięki Twojej pracy i przedstawianiu tutaj jej wyników możemy wyciągnąć takie wnioski. Jeśli możesz to w przyszłości dalej zamieszczaj informacje o wynikach testów. Mało osób wypowiada się na ten temat ale zapewniam, że wiele bardzo uważnie czyta Twoje wypowiedzi i uwzględnia to przy własnej obróbce DVD.
Pozdrawiam
skorpion2k2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post