Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.09.2004, 23:35   #24
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez skorpion2k2
Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem, ale miałem dylemat w ocenie Twoich próbek. Problemem było porównanie, ponieważ za pierwszym razem wystawiłeś inne klatki (kilka i już jest problem). Za drugim razem wystawiłeś wycinki o nieco innych rozmiarach. Dopiero ostatnie z "Nigdy w Życiu" są jednakowe i te same.
Potwierdzam DVD2ONE - obraz rozmyty
Jednak co ciekawe matryca Jawor daje obraz ostrzejszy od oryginału, podobnie standard (rozumiem, że domyślna a nie "Standard MPEG".

Twój film ma średni bitrate około 7000 kb/s i dla niego wychodzi, że na płycie zmieści się przy średnim bitrate 5850 kb/s - dla takiej wartości to nawt 6 pass jest przesadą. Zastanawiam się nawet czy nie pogarszasz w ten sposób jakości. Nie chodzi mi o to, że robisz coś niepotrzebnego w sensie testów tylko w sensie praktycznym. Twoje przedstawianie testów w ten sposób może sugerować innym, że tylko tak długi czas obróbki (10 pass to chyba 20 - 24 godzin pracy przy procku 1,5 GHz) zapewni, że program RB wraz z CCE może dać dobre wyniki.
Ja twierdzę, że w zależności od średniego bitrate zależy ilość pass i jest wystarczająca 4-7 odpowiednio dla śred. bitrate 6000 i 3000 kb/s, aby uzyskać rewelacyjne efekty.
Jednak to dzięki Twojej pracy i przedstawianiu tutaj jej wyników możemy wyciągnąć takie wnioski. Jeśli możesz to w przyszłości dalej zamieszczaj informacje o wynikach testów. Mało osób wypowiada się na ten temat ale zapewniam, że wiele bardzo uważnie czyta Twoje wypowiedzi i uwzględnia to przy własnej obróbce DVD.
Pozdrawiam

Cytat:
Napisany przez skorpion2k2
Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem
Nie ma sprawy !

Cytat:
Napisany przez skorpion2k2
Jednak co ciekawe matryca Jawor daje obraz ostrzejszy od oryginału.
Ty też to dostrzegasz ! no to jest nas 2-ch !
Bardzo polubiłem tę matrycę .
Cytat:
Napisany przez skorpion2k2
Jednak 10 pass to chyba jest zbędne.
Tu się niezgadzam !
Cytat:
Napisany przez skorpion2k2
Twój film ma średni bitrate około 7000 kb/s i dla niego wychodzi, że na płycie zmieści się przy średnim bitrate 5850 kb/s - dla takiej wartości to nawt 6 pass jest przesadą. Zastanawiam się nawet czy nie pogarszasz w ten sposób jakości. Nie chodzi mi o to, że robisz coś niepotrzebnego w sensie testów tylko w sensie praktycznym. Twoje przedstawianie testów w ten sposób może sugerować innym, że tylko tak długi czas obróbki (10 pass to chyba 20 - 24 godzin pracy przy procku 1,5 GHz) zapewni, że program RB wraz z CCE może dać dobre wyniki.
Tu już się stanowczo niezgadzam !
Co byśmy nie robili (i czym) to wszystko jest kompresja STRATNA !!!
Żeby zmniejszyć "wagę" filmu trzeba coś wyżucić ! to jest pewne !
Transkodery głównie obniżają rozdzielczość + itd.
A encodery jak np. CCE obcinają to co jest najmniej widoczne dla oka !
porównał bym luźno to np. z kompresją MP3 .
Ilość przebiegów w CCE wpływa tylko na jakość wyjściową, już to zauważyłem że max ilość przebiegów ma duży wpływ na jakość końcową !
Niestety im więcej tym lepiej .
I bitrate nie ma tu nic do gadania
(ileś MB musimy stracić to pewne, co wyżucić a co zostawić ? by max dorównać wzorcowi ! Otym decydują przejścia , pass !)

Cytat:
Napisany przez skorpion2k2
Ja twierdzę, że w zależności od średniego bitrate zależy ilość pass i jest wystarczająca 4-7 odpowiednio dla śred. bitrate 6000 i 3000 kb/s, aby uzyskać rewelacyjne efekty.
OK to co piszesz ma sens ale tylko dla oglądania kopii na TV np. 36".
Zrobiłem 2x więcej testów niż zamieściłem na forum .
Zamieszczałem tylko te najważniejsze z mojego pkt. widzenia !
Płytki już mi się "tasują" np. z PH to mam chyba 12 płytek !
A planuję jeszcze testy Qenc ! Bo jest już nowa wersja , może alternatywna dla CCE dla trochę mniejszych formatów np. Plazma !
Nie chcę zaśmiecać Forum niepotrzebnymi GB info!
Żeby była jasność projekcję uskuteczniam na Panasocic 300 + Pioneer 444.
Szerokość ekranu 2,5m . Kabel Euro RGB. (do ideału sporo brakuje )

Tak na koniec dodam taki jestem upierdliwy , mnie się jakość DVD niepodoba,
ogólnie jest słaba, mało (choć się zdażają OK ) jest filmów z dobrą jakością.
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post