Podgląd pojedynczego posta
Stary 18.09.2004, 17:29   #26
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez skorpion2k2
Co tu mogę dodać? Masz sprzęt, który pozwala to zobaczyć. W wolnej chwili poczytaj ten wątek http://forum.doom9.org/showthread.php?threadid=79743 - bardzo ciekawe
Jeśli chodzi o szczegóły techniczne rekompresji, to wrócę jeszcze do tego.
O szczegółach technicznych procesu rekompresji wiem bardzo niewiele, to co pisałem wcześniej należy traktować jako luźne odczucia zwykłego użytkownika porównującego dwie różne metody kompresji metodą "na oko".

Pisząc o bitrate miałem na myśli że ustawiając ilość przebiegów CCE nie można się sugorować średnim bitrate. Np. przy niezbyt długim filmie (5,3 GB) , zrobiłem kopie dla 5, 7 i 10 przebiegów , przy porównaniu różnice jakości były widoczne.
Oczywiście najlepiej wypadła kopia na 10 pass.
Robiłem jeszcze tego typu porównania dla filmów 4,9GB , 5,8GB no i zawsze najlepiej wyglądała kopia na 10 przebiegów.
Oczywiście różnice były bardzo niewielkie i jak komuś zalerzy na czasie a w
przyszłości nie planuje zakupu projektora to robienie 10pass nie ma sensu.
Niestety jak się rzuca na ekran gdzie pixel ma wymiary około 3x3mm, to niema zmiłuj.

Tak się jeszcze zastanawiam czy dla osób którym wzupełności wystarcza jakość z CCE przy np. 4 pass, nie jest lepszym rozwiązaniem zastosowanie RB z QEnc zamiast CCE?
Robiłem już takie porównakie kiedyś, i z tego co pamiętam jakość była porównywalna (CCE 4 przebiegi / QEnc 1 przebieg), ale QEnc był zdecydowanie szybszy !
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post