Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.09.2004, 21:27   #48
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez bibok11
Slawekj mam pare pytan odnosnie testow ktore przeprowadzasz:

1.czy po nagraniu plytki na danym biosie sprawdzasz go na tym samym (np nagrywasz na sony 710 i sprawdzasz na sony 710) czy nagrywasz na roznych biosach a odczytujesz wszystkie na jednym (nagrywasz na 4 roznych a odczytujesz np na biosie liteona ) ? Ja zrobilem taki test nagralem na sony 710 tdk 8x i odczytywalem potem liteonem 1633 i teac 516 i byly bardzo duze roznice na niekorzysc teaca czy liteon zaniza wynik czy teac zawyza ?(jak dojde do tego jak tu sie wkleja jpg to wrzuce wyniki )
2.Z odczytow ktore robisz w nero widze ze max odczyt na koncu plyty wynosi 8X a ja jak robilem testy na pelnej plycie to mam ponad 12 dlaczego takie cos ?
3.Czy teac (zobacz w menadzeze urzadzen) dziala ci w trybie ultra dma 2 ? bo mi tak dzialal i w testach nero tryb burst tak jak ty mialem 23 mega transfer (zanic go nie moglem przestawic na ultra dma 4 ) A sony 710 i liteon 1633 dzialaja w trybie dma 4 i w testach burst mam 33 mega czy to moze miec jakies znaczenie przy wypalaniu ?

I jeszcze jeden pomysl mi wpadl odnosnie testow jak sprawdzic poprawnosc korekcji bledow tych 4 roznych biosow ? bo wymyslilem cos takiego nagralem plytke 8x + platinum z szybkoscia 16 x i duzo bledow powstalo i teraz testuje na tych roznych biosach test transferu i rozne wyniki mam. czy w ten sposob testuje korekcje bledow ? czy trzeba porysowac plyte zeby to sprawdzic ?

I prosze powiedzcie mi jak tu sie wstawia wyniki (jpg) to powstawiam i bedziemy porownywac

Nagrywam cały czas tym samym plikiem ISO na kolejnych biosach i sprawdzam na tych samych biosach co nagrywam.
Dopiero teraz jak zwróciłeś uwagę na transfer w trybie burst sprawdziłem że mam 40 żyłową taśmę do napędu dlatego mam taki transfer. Za to duże dzięki. Jak wymienie taśmę to sprawdzę transfery na kolejnych biosach. A transfer czym większy tym lepszy.

Oczywiście sprawdzając płytkę z dużą ilością błędów w Nero na kolejnych biosach można w ten sposób ustalić który ma lepszą korekcje błędów. O tym też myślałem.

Wykresy wstawiasz po naciśnięciu zaawansowane --> zarządzanie załącznikami.
Maksymalna wielkość obrazu to 640x480. Kprobe ma wielkość 572x636. Ja zmniejszam w Paint Shop Pro zachowując proporcje do 409x480. Obraz Nero nie trzeba zmieniać.


Cytat:
Napisany przez PI7er
SLAWEK, myslisz ze jak wgram zmodyfikowany eprom przez zebre to bede mogl wgrac bios od teaca ?
Wgrałem zmodyfikowany eeprom przez kolegę Zebra do swojej 812S@832S. I nic nie pomogło. Dalej były problemy z nagrywaniem na VS0A na płytkach +-R x4. W tym przypadku nie znam odpowiedzi. Przypuszczam, że problem pozostanie bo modyfikacja daje te same sumy kontrolne a nie zmienia ustawień biosu. Moje poprzednie doświadczenie to potwierdza. Ale trzeba spróbować.


Platinum +R x4 palony x4 na LiteOn SOHW-1633S@Teac DV-W516G



I dla porównania ta sama płytka palona na biosie Teac'a a sprawdzana teraz na biosie LiteOn'a.



Wyniki praktycznie identyczne, róźnice w granicach błędu.

Platinum +R x4 palony x4 na LiteOn SOHW-1633S na biosie BS0C po zmianie taśmy na 80 żyłową.





Transfer w trybie burst teraz 33MB/s i użycie procesora znacznie zmalało. Również suma błędów PI zmalała o 17%.


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 29.06.2011 o godz. 19:50
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post