Dyskusja: 20 bit audio cd
Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.09.2004, 01:12   #11
atraxy
bywalec
 
Avatar użytkownika atraxy
 
Data rejestracji: 19.09.2004
Posty: 12
atraxy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Master/Pentium
To poprostu materiał zgrany z dobrego źródła, bez absurdalnej kompresji dynamiki. Zauważ że xrcd tak naprawdę też ma 16 bitów na wyjściu. Z czego wniosek że można i na zwykłej płycie CD . Ale z przyczyn wspomnianych uprzednio coraz więcej płyt audio to szmelc. Wkrótce będzie to dotyczyć także pseudo mutacji CD-AUDIO takich jak xrcd. Są zbyt łatwe do skopiowania i nie wymagają wymiany sprzętu a więc muszą zginąć

PS. Od sprzętu zwykle ważniejsze jest ucho a szczególnie trening tego ucha .
True ,True

Wczoraj stałem się posiadaczem płyty DTS CD "STING - BRAND NEW DAY" wydanej przez DTS Entertainment.Płyta wydana jest z tego co przczytałem na okładce w rozdzielczości 24! bitów próbkowana 44100 kHz.I nie śmim sądzić inaczej.Po odsłuchaniu płyty około 10 razy na moim raczej skromnym sprzęcie ( Kolumny Dali 5005, kable głośnikowe EagleCable Alpha, Amplituner Yamaha RX-v 640, odtwarzacz Yamaha DVD S-540, interkonekt cyfrowyAudioquest Digital Two) jakość JEST POWALAJĄCA (zresztą słuchanie Stinga jest niesamowite) Po ponownym włożeniu zwykłej audio cd zaczeło mi czegoś brakować.Nie było już tej krystalicznej góry i soczystego basu. Nie mam pojęcia jaka jest tam dynamika dzwięku, ale jak na moje ucho jest niesłychanie wielka w porównaniu z audio cd.
Niestety zawsze jest druga strona ,medalu.Jak już wcześniej wspomniałem nie jest taka płyta kompatybilna z zestawem stereo bez dekodera DTS

No cóż nie pozostaje mi nic innego jak odłożenie niemałej sumki i zainwestowanie w odtwarzacz SACD

Pozdrawiam i dzięki za porady i sugestie
atraxy jest offline