Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.10.2004, 00:56   #2
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kris68
Prosze o pomoc bo mam taki problem - mam kasete ze swojego slubu i chciałbym ja zrzucic na DVD - zaczne od mojego kompa - wiec Sempron 2400+
karta telewizyjna Aver TV Studio i tam dwa wejscia : video na chincha i s-video do którego podłączyć kabel ?? mam oczywiscie kable euro s-video i euro - chinch. Chciałbym uzyskac jak najlepszą jakosc czy przyda mi sie w tym program Adobe Premiere Pro 1.5 ? Czy tez mam używac jakiegos inego programu - bede wdzieczny gdyby ktos zechciałby mi pomóc ( acha no i 512 mb ramu )
Aha i jeszcze jeden program czy to mi sie moze przydac czy to tylko do kamer cyfrowych Pinnacle Studio 9.12.
- jaka to kaseta? Juz zmontowana VHS czy jakas z kamery? Jesli to jest zwykla VHS to niestety pozostaje ci jedynie zgranie tego do kompa poprzez wejscie composite w tym tunerze TV. Mozesz kupic jakis lepszy kabel za to, sa jakies na gieldach "HQ" za 15 zl lub mozesz zaszalec i kupic Profigolda za 45

- ktory to model tunera TV? AverTV 303? Bo jesli tak to do niego wydali w tym roku nowa wersje oprogramowania i mozna juz teraz spokojnie zgrywac do AVI, a takze wybrac swoj kodek itd...
Nowa wersja to "AVerTV Studio303 Ver.5.0.3.4Multi-Language" a stara: "AVerTV Studio303 Ver1.2.1.6Service Pack2". jesli to inny tuner to tez lepiej sprawdz na http://www.avermedia.com/index.asp

- jesli to stara wersja i nie chcesz / nie mozesz zmienic to moze uzyc programu iuVCR (shareware) i tam sa podobne opcje jak wyzej opisalem

- jesli to kaseta VHS i chcesz ja tylko sgrac do kompa i bez montazu zadnego pozniej tylko skompresowac do MPEG2 i wypalic na DVD powinienes wybrac rozdzielczosc 352x576 a pozniej w programie TMPEnc (jesli uzywasz) ustawic w kreatorze by zrobil z tego pelny PAL 720x576 (mozesz tez od razu zgrac w pelnym PALu)

- zgrywasz najpierw kodekiem HuffYUV (bezstratny), ale licz sie z tym, ze to zajmie kilkanascie GB

- pozniej rekompresja do MPEG2 (TMPGenc, CCE, Quenc?)

to taka teoria... wiecej dowiesz sie zapewne z archiwum forum, zajrzyj tez na strone forumowicza CobraVerde - http://www.cobraverde.net/
Michal2004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post