Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.10.2004, 17:47   #70
Izykon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 9
Izykon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jestem baaaardzo świeżutki i zieloniutki w temacie, i po przeczytaniu Twojej metody "Weron", przeszły mnie ciarki i oblałem się zimnym potem. Jakieś skrypty, pluginy, textsuby i inne cuda, o których zaledwie słyszalem. Postanowiłem "polatać po sieci" i z każdego artykułu opisanego w bardzo fachowym języku "uszczknąć" fragment informacji dla siebie.
I tak:
Zgrywam film DivX na dysk twardy.
Konwertuję programem DVDRip 1.1.4.40 (mam co prawda wersję 2.0, ale ta starsza bardziej mi "leży") na dysk twardy, bez podziału na dyski CD. Trwa to u mnie (Athlon 2100, 256MB DDRRAM) około półtorej godziny i otrzymuje plik wielkości około 900 - 1000MB. Dzielę to w TMPGEnc na dwa pliki (jeden ok. 680MB i drugi z resztą pliku) i za pomoca Nero nagrywam na CD-R, tworząc przy okazji piękne animowane menu startowe. Nagrywam tak trzy pełne dyski CD z pierwszymi cześciami trzech filmów a na czwartym dysku CD łączę razem (dodając menu) końcówki tych trzech filmów. Trzy filmy na czterech dyskach, wykonane "lamerskim" sposobem. Ktoś powie, ze to nienajlepsza jakość, rozdzielczość, dźwięk itd. A jaką ja potrzebuję jakość do odtwarzania na telewizorze 20''? W dodatku "mono".
Poza tym zobaczyłem, ze się da zrobić VCD prostym sposobem. Teraz czas na naukę, czytanie, eksperymenty, zeby dorosnąć choćby "do kolan" "Weron-owi" i innym fachowcom.
Izykon jest offline   Odpowiedz cytując ten post