Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.10.2004, 18:19   #11
Cygan
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.06.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 57
Cygan zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Widzisz, i mamy różnicę. Ja nagrywam w formacie pva, który jest wewnętrznym formatem dekodera sprzętowego na karcie TT, a ty albo w formacie programowym mpeg lub w postaci surowego strumienia w plikach ts. Ja nazywam pliki pva "pierwotnym strumieniem mpg2 z karty sprzetowej", bo dadzą się tylko odtworzyć w karcie posiadającej dekoder sprzetowy, a nagrywam w nim, bo nie gubię prawie nigdy pakietów, i bardzo łatwo jest mi dzielić potem taki materiał (PVACut). Ale być może właśnie ten format jest przyczyną występowania GOP-Ów dłuższych niz przewiduje to standard DVD, i trzeba go dodatkowo przerabiać. No cóż, najlepiej, jakbyś przesłał mi na maila log z PVAStrumento ze skanowania strumienia mpeg2 z np. Multi*ision, tam zawsze miałem dużo "uncompliance DVD GOP's". Ciekawy jestem, czy wina leży w nadawaniu takiego strumienia przez providera, czy w formacie zapisu przez kartę DVB. Na niektórych programach u mnie też pliki są w 100% zgodne z DVD np. tak było na niektórych progr. z śp. Premi**.

Ostatnio zmieniany przez Cygan : 21.10.2004 o godz. 18:22
Cygan jest offline   Odpowiedz cytując ten post