Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.05.2002, 01:44   #15
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
c0rdat (28-05-2002 13:17):
Ja nie sugeruję - ja wiem. Nawet mój współpracownik idąc za moją radą wykonał taką operację na swoim (właśnie Techniksie) odtwarzaczu własnoręcznie (jak chcesz, to podam model) i chodzi 100% RW.
Tak to jest. A w serwisie innemu mojemu kumplowi (ten sam problem) powiedzieli: zrobimy, coś tam wymienimy, będzie kosztować ze 300 PLN. Zgodził się. A mógł oszczędzić - nie ?

Pozdro. 6
hola hola panowie... nie tak szybko.. obywatel c0rdat zapewne ma racje bo tak akurat sie udało - ja tylko sprostyje ze NIE we wszystkiech próba jak to nazwał któryś z przedmówców "podkręcania" lasera wypadnie pozytywnie, czyt. poprawią sie własności lasera....bo:

1. Trzeba uważać na to co sie tam robi i nie zjechac tego potencjometru gdyż popsucie go moze doprowadzić do konieczności jego zmiany co nie jest takie proste.. - cd nie bedzie czytał nic nawet jesli bedziemy kręcili w "kółko"

2. Skłonny bym był potwierdzić teze ze niektóre firmy tak dobierają mozliwość regulacji mocy lasera w/w potencjometrem by w całym zakresie regulacji potencjometru nic nie uległo zniszczeniu (po to to jest by mozna było regulować) jednak w niektórych przypadkach zakres jest na tyle mały ze poprawa jest znikoma lub żadna (sprawdzone, Pioneer , Teac , Panasonic , Acer , Mitsumi - wszystkie te napedy to CDROMY - co do odtw audio nie zabieram głosu)


pragne tylko ostrzec by robić to z głową ..na ramieniu

p.s. Matshita Elc --> Panasonic --> Technics

pozdro 6
obar jest offline   Odpowiedz cytując ten post