Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.05.2002, 08:58   #16
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
obar (29-05-2002 02:44):
Cytat:
c0rdat (28-05-2002 13:17):

3. W CZYTNIKACH (komputerowych niektórych, audio - praktycznie 99%) znajduje się potencjometr regulujący moc lasera przy odczycie (np. jak wieża nie czyta CDRW, podkręcasz o 10% i... voila, działa). Nie ma to zastosowania w nagrywarkach (moc dla nagrywania jest dobierana przez automatykę napędu).
Pozdro. 6
hola hola panowie... nie tak szybko.. obywatel c0rdat zapewne ma racje bo tak akurat sie udało - ja tylko sprostyje ze NIE we wszystkiech próba jak to nazwał któryś z przedmówców "podkręcania" lasera wypadnie pozytywnie, czyt. poprawią sie własności lasera....bo:

1. Trzeba uważać na to co sie tam robi i nie zjechac tego potencjometru gdyż popsucie go moze doprowadzić do konieczności jego zmiany co nie jest takie proste.. - cd nie bedzie czytał nic nawet jesli bedziemy kręcili w "kółko"

2. Skłonny bym był potwierdzić teze ze niektóre firmy tak dobierają mozliwość regulacji mocy lasera w/w potencjometrem by w całym zakresie regulacji potencjometru nic nie uległo zniszczeniu (po to to jest by mozna było regulować) jednak w niektórych przypadkach zakres jest na tyle mały ze poprawa jest znikoma lub żadna (sprawdzone, Pioneer , Teac , Panasonic , Acer , Mitsumi - wszystkie te napedy to CDROMY - co do odtw audio nie zabieram głosu)
ad 1. 100% racji - ZAWSZE grzebiąc w sprzęcie trzeba wiedzieć, co się robi, i wspomniałem o regulacji O 10% a nie "w kółko"

ad 2. Jak w cytacie - CD-ROM'y niektóre - sprawdziłem osobiście regulację na jakichś starych SONY, natomiast globalnie moja wypowiedź dotyczyła czytników AUDIO, i tutaj widzę największy sens regulacji.

Pozdro.6
c0rdat jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online