Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.12.2004, 19:40   #1
yazz_aka_maish
Bywalec
 
Avatar użytkownika yazz_aka_maish
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 45
yazz_aka_maish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przerobiłem .avi do DVD Video, lecz mam problem z napisami.

Witam.
Po kolei. W najnowszym Komputer Swiat Ekspert Nr. 6/2004 jest opis jak przerobić avi na DVD Video. Udało mi się przerobić 5-cio minutowy filmik (w ramach testu) co trwało 1:40h na procku 900mhz, 256 ram (aż się boje pomyśleć ile to potrwa przy dwugodzinnym filmie). Użyłem do tego programów: TMPGEnc Plus wcześniej ustawiając w konfiguracji kodeków ffdshow w zakładce Subtitles tak jak to podano w KŚ Ekspert by dołączyć napisy do filmu (mam nadzieję, że ktoś kto to czyta ma przed nosem tę gazetę i wie o czym nawijam); oraz TMPGEnc DVD Author do autoringu płyty. Wyszło Menu, rozdziały, chapterki animowane itp. Wypaliłęm w Nero i sprawdziłęm - działa w stacjonarnym DVD bez najmniejszego zgrzytu wszystko picuś glancuś, ale...podczas konwersji z AVI do DVD program jakby "zapomniał" wkleić napisy w film. Zrobiłem krok po kroku tak jak napisali w gazecie, lecz napisów po prostu nie ma. Może to wina tego, że mam też kodeki K-Lite Codec Pack i program konwertując film używał tych kodeków? Czy gdy mam już film przerobiony na DVD Video to istnieje jakaś inna, szybka metoda by wkleić w niego napisy? A może wystarczy zamieścić je na płycie w odpowiednim formacie i stacjonarny DVD je odczyta?
Pomocy!
yazz_aka_maish jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online