Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.12.2004, 19:57   #1
MKJ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.12.2004
Posty: 13
MKJ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak zmusić 1633S do odczytu nagranych przez siebie płyt DVD-R?

Mam 1633S od miesiąca i mam same z nim problemy. Wymieniłem tydzień temu na nową, zaraz potem dowiedziałem się o pojawieniu się nowego firmwaru i wgrałem do niej bios BS0R. Wniosek: nadal nic nie poprawili:

1) nagrywarka płyty -r nagrywa, ale nie umie ich potem odczytać, podczas gdy wszystkie inne napędy odczytują,

2) podczas nagrywania płyt -r rozpoczynanie nagrywania trwa minutę, a kończenie - dwie minuty,

3) nagrywarka nie potrafi odczytać niektórych płyt CD dołączanych do czasopism oraz tych od części komputerowych, np. nie czyta mi płyty od SBLive oraz płyty z Nero Express dołączonej do nagrywarki [sic!] (po wymianie nagrywarki dostałem nową płytę i nadal mam to samo).

Sprawdzone na płytach: Verbatim, TDK.

NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE:

Czy ktoś zna sposób na zmuszenie Liteona 1633S do odczytu nagranych przez siebie płyt DVD-R?

Mam między innymi kilka nagranych w ten sposób Verbatimów -R. Nagrywarka ich nie czyta, ale mój stary dvd-rom LG, samsung kolegi i stacjonarny dvd - czytają.

Czy oni jakoś zaczarowali tą nagrywarkę czy co?

Te same problemy towarzyszą tej nagrywarce już od najwcześniejszych wersji jej biosu.

Jak to możliwe że nagrywarka poprawnie wypali płytę, ale do jej odczytu potrzebny dvd-rom konkurencji?

Na zakończenie dodam, że spośród nagranych płyt -R nagrywarka nie odczytuje Verbatimów i TDK, ale już takie Hawki czy Esperanze (oczywiście też -R) czyta. Ktoś umie wytłumaczyć dlaczego mój Liteon gardzi "markowymi" płytami?
MKJ jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online