Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.06.2002, 10:02   #1
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Red face Zepsuł mi się zasilacz AT po tym, jak podłączyłem odwrotnie wtyczki do płyty głównej

Jestem w posiadaniu zabytkowego komputera z 486DX2 na pokładzie. Sprzęt ten był sprawny do czasu, gdy do płyty głównej (AT) podłączyłem odwrotnie wtyczki zasilacza. Jest to zasilacz firmy DTK Computer, model PTP-2006. Po omyłkowym włączeniu komputera w zasilaczu spalił się w bezpiecznik oraz dwa tranzytory. Bezpiecznik wymieniłem, założyłem odpowiedniki tranzystorów (NEC 2SC2335). Na płycie głównej wystrzelił kondensator oznaczony jako TC4 znajdujący się w poblizu wtyczki do podłączenia zasilacza - również wymieniłem. Po wymianie w/w części nadal nie działa.
Moje pytania do Was:
1. Co się zepsuło - czy płyta główna, czy zasilacz?
2. Gdzie mogę znaleźć schemat tego zasilacza?
3. Czy zasilacze AT startują, gdy nie jest podłączona płyta główna? Ten nie chce się wcale włączyć - a wiem, że ATX nie startują bez podłączenia płyty.
4. Jakie uszkodzenia mogły powstać, jak je naprawić?
5. Czy można podłączyć zasilacz ATX zamiast AT?
6. Jeśli naprawa ma przewyższyć koszty nowego zasilacza, to za ile $ mogę kupić nowy (używany, rzecz jasna)?
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online