Dyskusja: Plextor PX-716A\SA
Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.12.2004, 20:17   #78
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Po co robić testy ?
Proszę kupić kilka płytek RW nagrać czyste a póżniej zrobić testy i porównać.
Ja to zrobiłem dziesiątki razy.
Za każdym następnym nagraniem i tu zaznaczam tym samym plikiem błędy są większe.
Więc jak to rozumieć ?.
Już pisałem odpowiednikiem każdego bitu są na płycie pity i landy. Ich ilość w zależności od objętości pliku jest taka sama (porównując te same pliki).
Dlatego w testach możemy tylko nagrywać ten sam plik.
Różnice w wynikach występują w wyniku istnienia ponad 100 parametrów, które mają wpływ na ostateczną jakość.
Czym więcej będziemy kasować i ponownie nagrywać mimo tego samego pliku ilość błędów będzie coraz większa. Aż przyjdzie taki moment, że płytka RW będzie do kosza.
Dlatego to ograniczenie w ilości kasowania płyt RW.

I dlatego w teście Write Transfer Rate Plextools ukazuje się odpowiedni komunikat.

Widze ze jednak artykuliku na ten temat nie ma - szkoda, szkoda.

Bo moim zdaniem te wnioski sa bez sensu. Wlasnie chodzi o to, jak bedzie sie zachowywala plyta po np. dziesiatym nagraniu, czyli jak poprzednie wypalenie pitow i landow wplynie na nagranie nastepnego cyklu. Testowac po pierwszym nagraniu to sobie mozna plytke R. Plytki RW sluza do (uwaga...) wielokrotnego nagrywania

Scanowanie pierwszego nagrania daje ocene uzytkowa plyty RW, wtedy gdy ktos NIGDY jej nie skasuje i NIGDY nie nagra po raz kolejny. Wtedy taki test ma sens, ale juz zakup plytki RW to tego typu nagrywania nie ma sensu.

Takze jakto mowia:

Prosba o testy plytek RW po skasowaniu, a nie po pierwszym nagraniu bo to nic o plytce RW nie mowi.

no i oczywiscie jak to mowia na koniec:



PS. A tych parametrow to jest tylko 100 a nie np. 1000 albo 1000000, a moze to na zasadzie kto da wiecej ?? W tej sprawie rowniez poprosilbym o jakis artukul ze specjalistycznego serwisu (najlepiej zagranicznego).
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post