Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.06.2002, 18:20   #13
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Zbieg12 napisa***322;(a)
Pierwsze Primo: Znam się na sprawie.
Drugie Primo: Słuchajcie moich rad.
Trzecie Primo: Stosujcie się do nich, a dobrze na tym wyjdziecie.

A teraz do rzeczy.
Szukaj monitora z dużym pasmem przenoszenia (powyżej 200MHz), wpływa to istotnie na męczenie się oczu. Szukaj monitora z płaskim kineskopem i jednostajną plamką, np. 0,24 zamiast 0,25-0,27.
Odpuść sobie sprzęt typu: AOC, Samtron, Sampo, Hyundai, Scott itp.
Zawierają one kineskopy, które nie mieszczą się w granicach norm ustalonych dla droższych marek, i dochodzi do tego, że np. AOCe mają kinole Trinitron (czysty przykład), tylko fatalnej jakości. Po roku na pracy takim sprzęcie na środku obraz się rozmazuje (wypalanie luminoforu). Fakt, że mają 3 lub 4 lata gwarancji nie zmienia sprawy, bo po 3 latach w serwisie dowiesz się że to nie odbiega od ich norm, a poza tym wyświetla - więc sprawny.
Wybieraj monitor z dużą częstotliwością odchylania poziomego (w kilohercach), i nigdy, ale to nigdy nie używaj go na maksymalnych parametrach (szybkie zużycie gwarantowane).

Po wielu próbach sam pozostałem przy monitorze ELSA ECOMO 22H99 (odpowiednik Mitsubishi 2020u).

Pozdrawiam

Nie ujmując żadnej firmie polecam SAMSUNGa.
Dotyczy AOC, Nie wiem jakie modele czytałeś że mają kineskopy Trinitrona, bo moddele 7Klr mają kineskopy Hitachi, pasmo przenoszenia 200 Mhz. A mam ten model juz 2 lata i nie widziałem tego problemu co opisałeś.

Wiesz mam też monitory z górnej półki czyli 21 i 19 ale to już Apple i ceny też są niezłe a pracują już kawałek czasu.
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post