Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.01.2005, 13:18   #3
MegadetH
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.06.2004
Posty: 52
MegadetH w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez darek44
Witam,

czy ktoś ma podobny problem:

przy nagrywaniu na płytę Bulkpaq DVD-R 8x, z prędkością x8, po nagraniu około 10% materiału nagrywarka chwilowo się zatrzymuje, aby się przełączyć na wyższą prędkość [pomarańczowa dioda się zapala],

no i tu następuje problem, bo nagrywarka próbuje bardziej rozkręcić płytkę ale coś jej nie wychodzi i dzieją się dwie sytuacje:

1. albo wyskakuje komunikat że wystąpił błąd i płytka jest "spalona"
2. albo udaje się tej nagrywarce kontynuować nagrywanie, ale sądząc po czasie nagrywania jest to z prędkością x4, a nie x8.

Dodam że dzieje się to jedynie z niektórymi płytkami, wczoraj nagrałem dobrz 5 płytek, a 5 spalilem. [50% poprawnie nagranych].

Bios nagrywarki: VSOA.

nagrałem na tej nagrywarce około 50 płytek Bulkpaq i wcześniej nie było tego typu problemów.

Druga sprawa jest taka. Kupiłem te płytki 2 razy po 25sztuk. przełożyłem na szpindel x50szt. i jak wziąłem pod światło te płytki żeby zobaczyć czy klej sklejający dwie warstwy płyty jest ładnie położony, to zobaczyłem że te pierwsze 25 płytek inaczej odbija światło niż te drugie. w tej drugiej partii było kilka płytek, które inaczej odbijały światło.

Stąd moje przypuszczenie, że może trafiłem na jakaś trefną partie. W końcu są to najtańsze płyty bodajże na rynku [1,20zł].

Pozdrawiam,
Darek.
Też miałem partię tych Bulkpaqow i jedne nagrywały się nawet ok a drugie leciały do kosza a pale wszystkie płytki x4. Te 1.2 pln w sumie wychodzi pod 2pln jak policzysz płytki które poleciały do kosza. Z tanich płytek polecam Datex+R x4 (palić x4) po 1.5 pln spaliłem gdzieś około 50 szt, sprawdzałem każdą w cdspeed wszystkie wyszły super (lepiej niż TDK)

Pozdro
Megadeth
MegadetH jest offline