Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.01.2005, 17:12   #1
sc0rpi0
Kibic żużla :)
 
Avatar użytkownika sc0rpi0
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 775
sc0rpi0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mały test programów AVI -> DVD

Witam
Od jakiegoś czasu staram się poszerzyć swoją wiedzę odnośnie przeróbki AVI -> DVD. Programów do przeróbki tego typu jest doś wiele. Postanowiłem porównać kilka z nich - wybrałem te, które (według mnie) charakteryzują się prostotą obsługi i dość niewielkim czasem przeróbki. Proszę się na mnie nie wściekać jeżeli gdzieś coś źle robie ale są to moje pierwsze próby rekomrepsji z AVI na DVD i postawnowiłem się nimi z Wami podzielić (a nóż komuś pomogą w ew. wyborze). Programami, które testowałem były:

- The Fim Machine 1.4 ( przy wykorzystaniu CCE 2.5 i AviSynth 2.08);
- WinAvi Video Converter 6.0;
- VSO Divx to DVD 0.3;
- TMPGEnc Plus 2.56.39.143 + Pakiet BeSweet 1.5b + TMPGEnc DVD Author 1.5.15.49 (poradnik z "KŚ Ekspert" nr 6/2004);

Może już sam wybór był zły ale niektórych programów, które są wymieniane na tym forum jeszcze nie mam bądź w czasie konwersji nastapiły jakieś błędy, np. w DVD2SVCD miałem problemy z Avi Synth, ale myslę, że skoro The Film Machine wykorzystuje CCE to szkoda drugi raz robić to samo przez DVD2SVCD (choć może niektórzy się na mnie obrażą). Metodą Cobraverde nie wiem czemu, ale CCE nie chciał mi załadować skryptu.
Słyszałem różne opinie na temat tych progsów, dlatego postanowiłem sam spróbować i porównać ich działanie. Ale teraz do rzeczy:

Sprzęt, na którym testowałem aplikacje:
Celeron 900 mhz, 256mb RAM, GeForce 2 MX400 (teraz wiecie dlaczego zależało mi na szybkich konwerterach )
To na co zwracałem uwagę to przede wszystkim czas kompresji oraz jakość, dźwięk i możliwość dodawania napisów (były one w formacie .srt)
Posiadałem 25s urywek filmu w DVDripie.
Czas konwersji to czas od momentu wciśnięcia przezemnie "start" do momentu pojawienia się komunikatu o operacji zakończonej sukcesem.
Zrzuty ekranu robiłem przez PowerDVD (nie są one dokładnie z tych samych klatek filmu ale mniej więcej z tego samego momentu).

1. The Film Machine 1.4 (CCE 2.5,AviSynth 2.08)
Bitrate dźwięku 224 kbit/s
CCE - ustawione 4 przebiegi

- Czas konwersji - 6m
- Napisy - tak (na stałe lub selektywne, ale w przypadku selektywnych nie było literek ś i ź - ponoć czytałem, że to wina tej wersji programu - próbowałem ISO-8859-1 i ISO-8859-2. Miejmy nadzieje, że autor naprawi to niedociągnięcie w nastepnej wersji)
- Jakość kawałka filmu :


2. WinAvi Video Converter 6.0
Bitrate dźwieku 224 kbit/s
Konwersja z nastawieniem na jakość

- Czas konwersji - 1m
- Napisy - tak (tylko z wykorzystaniem ffdshow)
- Jakość kawałka filmu :


3. VSO Divx to DVD 0.3
Brak jakichkolwiek mozliwości konfiguracji konwersji

- Czas konwersji - 1m 10s
- Napisy - NIE! (nawet przy wykorzystaniu ffdshow)
- Jakość kawałka filmu :


4. TMPGEnc Plus 2.56.39.143 + Pakiet BeSweet 1.5b + TMPGEnc DVD Author 1.5.15.49 (poradnik z jednego z numerów KŚ Ekspert)

Ustawienia TMPGEnc Plus:
Interlace - przeplot
Rate control mode - 2-pass VBR

Ustawienia AC3 machine:
Sample rate 48000
Channel mode 5.1 (dźwiek dodatkowo został przerobiony ze stereo na 5.1)

- Czas konwersji - 8m (w tym przypadku jest to suma czasu konwersji przez 3 programy: TMPGEnc Plus 5min + AC3 Machine 1min + TMPGEnc DVD Author 2min)
- Napisy - tak (przy wykorzystaniu ffdshow)
- Jakośc kawałka filmu:


----------------------
Wszystkie programy utworzyły po zakończeniu konwersji foldery VIDEO_TS gotowe do nagrania na płytę DVD
----------------------
Co do dźwięku w programach VSO i Winavi wyglądał podobnie - porównawczo z AVI , w TMPG wiadomo w 5.1 wypadł ładnie, a w The Film Machine nie wiem czemu brzmiał tak jakby "z beczki" - może to wina moich ustawień (ale tylko niewiele odstawał od oryginału).
----------------------

Reasumując, jak dla mnie The Film Machine polecam bardzo dla tych, którzy chcą wykorzystać tak ceniony CCE a zbyt dużo się nie orobić , WinAvi dla tych którzy cenią szybkośc i dobrą jakośc, VSO wogóle odpada - nie ma napisów a TMPGEnc chyba dla tych którzy chcą mieć już większy wpływ na liczne ustawienia dźwięku i obrazu (troche tu zabawy bo 3 programy, czasami sie sam gubiłem) i otrzymać nawet dźwiek 5.1 ze stereo (wiadomo nie tak piękny jak oryginalne 5.1 ale zawsze coś).

Mam nadzięję, że mój mały teścik pomoże niektórym początkującym (takim jak ja) wybrać program, który spełni ich oczekiwania a przy tym nie zagubią się w gąszczu ustawień, korekt i skakań z programu do programu.

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez sc0rpi0 : 15.01.2005 o godz. 23:11
sc0rpi0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online