Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.01.2005, 18:43   #1
Burned
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.12.2004
Posty: 3
Burned w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Kilka data track'ów na płycie - problem z odczytem

Witam wszystkich.
Mam problem z odczytaniem płyty nagranej w dziwny dośc sposób. Może ktoś się spotkał z czymś takim i zechce mi pomóc. Do rzeczy:
Problem zaczął się od tego, że kupiłem uzywaną nagrywarke Toshiba SD-R5002. Jest to nagrywarka dvd i takowe płytki wypala bezproblemowo. Problemy pojawiają się jednak (czasami) z nagrywaniem cd. Nagrywarka/program(testowałem Nero i Instant CD/DVD) wiesza sie przy lead-in - najpierw przestaje mielić płytką, później też dyskiem, a przy anulowaniu procesu Nero się wiesza. Po takim zwisie nagrywarki wyjęta stamtąd płyta jest rozpoznawalna jako czysta i właśnie stąd wziął się główny problem.
Na taką "czystą płytę" nagrałem bez multisesji na innej nagrywarce troche danych (100mb) i zamknąłem płytę (tamta nagrywarka też widziałą płytę jako czystą), wszystko było ok, ale jak przyniosłem cd do domu były na niej widoczne pliki tylko i wyłącznie z poprzedniego nagrywania, czyli z tego, które się teoretycznie nie odbyło i się zawiesiło przy lead in. Na dodatek wszystkie pliki stamtad są czytelne i otwierają się bez problemu. Sprawdziłem w nero co z tą płytą jest (oczywiście nei można zrobić już na niej "continue multisession" bo wywala błąd o niemożności zapisy na tą płytę) - okazało się, że ma ona dwa tracki - jeden 50mb z danymi których tam nie powinno wcale być, i drugi 100mb tych danych które nagrane zostały na innej nagrywarce. Z poziomu Instant CD/DVD zgrałem obraz tracku dwa i nagrałem go następnie na nową już stuprocentowo czystą płytę. Niestety przy używaniu płyty tylko z track 2 pobranym z tego obrazu wuskakuje błąd o niepoprawnych danych na niej i niemożności jej odczytania. Obrazu track'u 2 nie czyta też żaden emulator, ani programy otwierające ISO.
Czy istnieje możliwość odtworzenia w jakikolwiek sposób tych danych z tracku 2?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Burned jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online