Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.01.2005, 08:07   #52
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kowal17
czy moglby ktos napisac na stronce instrucje do tego programu adobe encore bo gubie sie w nim strasznie
tzn wiem jak tworzyc menu ale nie wiem z kad mam wziasc divixy z rozdzielczoscia 720x460
kiedys mi udalo sie stworzyc z epoki lodowcowej ale dziwiek wyprzedzal obraz i na dodatek robilem to z jednego pliku nie dzielac go na ac3 i plik mpeg (nawet nie mam pojecia jak je stworzyc)
prosze niech ktos poradzi co mam zrobic
pozdrawiam wszytkich
Dlaczego 720x460 ?
Jeżeli chcesz DVD w formacie PAL to musisz mieć pliki filmowe w rozdzielczości 720x576 a dla formatu NTSC: 720x480.
Encore toleruje pliki wideo kontenerowe (zawierające audio i wideo rożnych formatów ze sobą zmiksowane (musi być zainstalowany odpowiedni kodek w systemie)) np.: avi, mpg oraz pliki tylko audio np. wav lub mp2 a także tylko pliki wideo: m2v, mpv itp.
Warunek jaki muszą one spełniać to tylko prawidłowa rozdzielczość (dla PAL 720x576, 25 fps i dla NTSC 720x480, 30 fps) a dla audio sample 48 kHz
Wszystkie operacje dotyczące obróbki plików wideo (synchronizacja strumieni audio i wideo, zmiana rozdzielczości, zmiana frame rate) należy dokonywać przed zaimportowaniem do Encore (na forum jest dużo różnych przepisów na ten temat- opcja szukaj).
Importowane pliki wideo nie muszą być koniecznie wcześniej zakodowane do MPEG 2 (chyba, że ma sie encoder CCE) ponieważ program sam przekoduje pliki (ma wbudowany encoder Mainconceptu)wideo a audio na ac3 stereo.

@kowal17:
Napisz z z jakich plików wejściowych (audio, video) chesz uzyskać DVD (divx, mpg, rozdzielczość wejściowa, ilość klatek/s, zastosowany kodek) i w jakim formacie (PAL, NTSC).
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post