Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.01.2005, 21:43   #14
bart_3d
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 18.09.2004
Posty: 435
bart_3d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam pionka 108 i według mnie to dobra nagrywarka.
Jednak trzeba być otwartym, więc prawdopodobnie na dniach kupię sobie Benq'a. W zasadzie to chodzi mi o sprawdzenie jakości płyt nagranych przez pionka. Według mnie jest ona dobra (nagrywałem w celach testowych na Hawkach, Mediastorach i jeszcze jakiejś noname i wszystko jest git). Dowodem na to może być fakt, że płytki czytają się bet problemu w DVD Pioneer 116, który nie obsługuje DVD+/-R. Po wgraniu zmodowanego biosu z autobitsettingiem płytki +R Verbatima czytają się w tym DVD bez problemu z 16x.
Najbardziej martwi mnie jakość nagrania na TDK (od Ricoha i tych robionych w fabryce TDK). Wartość błędów PI w programie DVDInfoPro na końcu płyty lawinowo rośnie. Niepokoi mnie również wzrost PI przed granicą 3GB.
Inna martwiąca informacja jest taka, że po przeróbce na np. Asusa błędy PI w CD-DVD Speed rosną na gorszych płytkach nawet do 3000. Takie rozbieżności w dwóch programach (różnica w PI pomiędzy DVDInfoPro aCD-DVD Speed wacha się od kilku do kilkudziesięciu razy) uniemożliwia właściwą ocenę jakości nośnika).
Jednak błędy PIF (Pomijając Mediastory) są na ogół niskie. Na Verbatimie Pastel +R nie przekraczają 2.
Jestem zadowolony z mojego pionka, ale lubie eksperymenty. Pierwszy w kolejce jest Benq, następny DVR-109.
W obronie 109 chcę powiedzieć, że to dopiero pierwsze kroki Pioneera w CAV/P-CAV. Prawdopodobnie efekty będą coraz lepsze wraz z nowymi biosami.

Co do Benq'a to ma on obsługę DLx4 ale w wersji PRO. W zwykłym 1620 bulk wystarczy wgrać bios od PRO i po sprawie.

Ostatnio zmieniany przez bart_3d : 28.01.2005 o godz. 21:49
bart_3d jest offline   Odpowiedz cytując ten post