Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.02.2005, 20:03   #58
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Slavekx
Przeczytałem prawie wszystkie wypowiedzi, sprzeczki, porównania i zastanawiam się czemu Ci, którym tak bardzo zależy na jakości nie podzielą filmu na 2 płytki
Ja również przywiązuję wagę do jakości, ale dopiero od niedawna zacząłem eksperymentować z nagrywaniem DVD i niezbyt duże posiadam doświadczenie. Testowałem (z kompresją max. 69%):
1. Elby Clone DVD 2.6.2.3
2. DVD2one 1.5.1
3. InterVideo DVDCopy 3
i w takiej też kolejności wg mnie wypadły. Nie analizowałem oczywiście pojedynczych klatek, bo to bez sensu, tylko te same sekwencje po kilkanaście razy (monitor Eizo FlexScan T67 20"). Różnica między kopią a oryginałem b. mało zauważalna. Z płytki wycięte tylko strumienie audio francuski, niemiecki, węgierski i napisy poza polskimi i angielskimi. Reasumując: jeśli będę chciał mieć ideał zgodny z oryginałem, na pewno nie
będę tracił czasu na kompresję (naście godzin).
Bardzo będę wdzięczny, jeżeli ktoś podejmie ten temat (dzielenia na 2 DVD), bo jest parę rzeczy, które chciał bym mieć 1:1, ale DL z racji ceny odpadają...
Pozdrawiam.
Jakie ty tu sprzeczki widziałeś ? ,
Małe spięcia można czasem spotkać w dziale Ogólnie o DVD
ale nie tutaj

A co do dzielenia filmu na 2 płyty to i owszem czasem jak film długi to dzielę (generalnie jak film ma więcej niż około 6.4GB) , a podejmować tematu dzielenia płytek chyba nie ma sensu, bo :
Po pierwsze primo - było już setki razy
Po drugie primo - jak się podzieli film na 2 płyty to o czym tu pisać w kwestii jakości?
Po trzecie primo - ile jest filmów ważących więcej niż to "moje" 6,4 GB ?
Po czwarte primo - jak film jest w 2 kawałkach to przychodzi kiedyś ten moment że trzeba zmienić płytę i klimat szlag trafia.

Co do płytek DL to oprócz ceny mają jeszcze tę wadę że podczas zmiany warstwy występuje chwilowe zacięcie obrazu, no i nośniki te są jeszcze zbyt krótko by oceniać czy trwałość takiej płytki jest taka sama jak SL.

Jak nie chcesz tracić kilkanaście godzin to nie , nikt nie zmusza
Ja też czasu nie tracę , RB + CCE pracuje w nocy a ja sobie śpię , tylko osiołek nie śpi bo też w tym czasie pracuje 2 w 1 8 )

Dzielić film to chyba można prawie wszystkim : DVD Decrypter, DVD2one, shrink , cloneDVD ..........
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post