Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.02.2005, 07:32   #18
Dombel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2005
Posty: 23
Dombel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez artoor
heh... a ja juz probowalem myslec kategoriami Dombel'a i kombinowac... czy moze on proporcje ukladal, zeby obliczyc overburning dla DVD opierajac sie na CD - przykladowo

700MB - 730MB (w ob)
4380MB - x (w ob dla DVD)

Ale niestety 300MB nie wychodzi, bo x = 4567MB, wiec x-4380MB nie jest rowny 300MB

pozdrowisko Dombel!
Spoko. Śmiejcie się oczywiście nie będę nikomu nic udowadniał. Choć płytka do dziś fizycznie istnieje . Nie trzeba używać ww proporcji aby obliczyć możliwą wielkość wystarczy trzeba użyć nieco innej - mianowicie wielkość płyty w bajtach (ostatecznie mogą być kilobajty) łącznie liczbą bajtów przeznaczonych na ECC więc w przypadku CD nie mamy 700 a troszkę (dokładnie o jakieś 80 megsów więcej), w przypadku DVD na korekcji zyskujemy jescze większą proporcję. (W przypadku DVD-R rzeczywista pojemność wynosi koło 4,7 GB a nie 4380 MB), do tego dochodzi jeszcze krótjki lead-out (zdaje się koło 30 MB do przodu) więc o czym my tu rozmawiamy ??. Tak w ogóle to jak wcześniej pisałem udało mi się to zrobić w pewnych określonych warunkach z określonym sprzętem na określonym nośniku. Jak komuś innemu dysponującemu odmiennym sprzętem się to nie udało to nie oznacza, że jest to niemożliwe. Poczytajcie sobie specyfikacje formatów DVD to zobaczycie, że w teorii można wypalić znacznie więcej (choć fizycznie chyba żaden nośnik ani nagrywarka by tego nie wytrzymała )
Pozdro all MTF
__________________
"...Naturą człowieka jest bunt. Bunt przeciwko ludziom, rzeczom, wszelkiej istocie.."
Dombel jest offline   Odpowiedz cytując ten post