Dyskusja: DVDShrink
Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.02.2005, 13:00   #43
mesztica
User nad userami :)
 
Avatar użytkownika mesztica
 
Data rejestracji: 09.01.2004
Lokalizacja: Łagów Lubuski
Posty: 119
mesztica zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Crasher
@mesztica : to ja bym Ciebie prosil o krotki tutorial jak za pomoca Shrinka zrobic z 6,5 GB filmik, ktory wejdzie na plytke 4,3 i zeby mial dobra jakosc.. Chce sobie zrzucic np. takiego Shreka, nic mi nie potrzeba oprocz polskiego dubbingu, reszta dodatkow i innych dupereli do kosza..

Pozdrawiam
Nie pamietam co dokladnie bylo na Shreku ale w najprostszym wydaniu to wyglada tak:
1. DVDDecrypter zrzuca do ISO.
2. D-Tools montuje w wirtualnym napedzie (Shrink otwiera takze ISO ale nie uzywam tego)
3. Open Disc i po krotkiej analizie mamy material w Shrinku
4. Odznaczamy sciezki i napisy, ktore nas nie interesuja.
5. Opcje dla poszczegolnych czesci:
-Menu - Custom Ratio ok 70%
-Unreferenced Material - Custom Ratio na minimum
-Extrasy - Custom Ratio na minimum
Tu jest troche zabawy bo musimy wiedziec co nas interesuje a co nie. Po rozwinieciu Extras widzimy poszczegolne Titlesy i widzimy ile zajmuja. Sumujemy ich wielkosc i zapisujemy ile ważą.
-Main Movie
Wielkosc Main Movie zalezy od wielkosci dodatkow, ktore zostana wyrzucone.
Dajemy Custom Ratio i przesowamy tak aby dlugosc czerwonego paska nie przekroczyla wielkosci dodatkow do wywalenia.
Przykladowo: dodatki = 750MB, czyli wartosc na koncu czerwonego paska = 5200MB (zawsze lepiej zostawic ok 10MB luzu)
6. BACKUP -> Analiza + Sharp lub Sharness
7. Czekamy az skonczy (zalezy od stopnia kompresji... 30-60min)
8. NIE ZAMYKAMY SHRINKA
9. CloneDVD (ja mam wersje 3.0) wczytujemy material wynikowy Shrinka dajemy na Custom i odznaczamy wszystkie Titlesy ktore wczesniej policzylismy do wywalenia. Jakosc w CloneDVD wyjdzie wtedy 100%. Czas pracy CloneDVD to ok 10 min (pod koniec zawsze mi sie zatrzymuje na minuta labo dwie... ale jedzie dalej)
10. Zamykamy CloneDVD i otwieramy MenuEdit (przewznie menu jest w Vts_01_0.vob). Wyrzucamy wszystkie slepe uliczki w menu, które zostały po dodatkach, scieżkach, napisach itp.
11. Sprawdzamy czy wszystko śmiga w na przykład WinDVD 6 Trzeba zwrócic przede wszystkim uwage na dynamiczne sceny (wybuchy, pościgi itp..).

Wiekszość filmow do 120 min wychodzi tą metodą na ok 80% komresji. Nie ma różnicy z oryginałem, prosze mi wierzyć na słowo albo sie przekonać.

Co do punktu 9. Zaczalem stosowac CloneDVD niedawno, wczesniej poprostu zastepowalem niepotrzebne VOBy pustym VOBem.. .ale Nero dawało ostrzeżenie "Relokowanie plików DVD-Video nie powiodło się" czy coś takiego... film działał tak czy siak, ale CloneDVD tak sprytnie zmienia te Voby, ze tego bledu nie ma )

Sorki ze brak screenow ale nie mam czasu teraz, sesja jest w koncu

Z powazaniem dla CCE... Majkel
__________________
XP-M2500+@2710Mhz & Hynix512DualDDR460 & 120GB+160GBSATA & Plextor712A & DVDLiteON & BenqEW162i
mesztica jest offline   Odpowiedz cytując ten post