Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.02.2005, 09:34   #58
Lwiczek
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Lwiczek
 
Data rejestracji: 08.09.2002
Posty: 100
Lwiczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Heh... wiedzialem ze odwiedzanie forum o takiej porze to nie byl dobry pomysl ;] A teraz do rzeczy:
W konnekcie mam prosta liste kontaktow z opisami wtapiajacymi sie w tlo z boku nazwy kontaktu i wszystko jesz przejrzyste i czytelne. Podobnie okno rozmowy. Uzywam styli css i wyglada przeslicznie - jest wyroznione kto mowi i czy nie jest to 'wiadomosc systemowa'. Toolbar tez jest ergonomiczny bo miesci sie w jednej linii i zawiera wszystko co potrzeba...
W przypadku AQQ lista kontaktow jest niebotycznych rozmiarow, bo oczywiscie trzeba na niej umiejsci avatarka, wszytkie informacje o kontakcie [ktore w Konnekcie mam w tipie ] no i jest to niepraktyczne, bo zeby zobaczyc wszystkie statusy lub zagadac do konkretnej osoby musze przesuwac liste... wiem, moge sobie zrobic grupy jak w konnekcie, ale tu musialbym ich miec duzo wiecej z powodu ktory podalem wczesniej... No i jeszcze okno rozmowy w AQQ - nie jest rozwiazane zbyt ergonomicznie... ma sie wrazenie, ze autorzy chcieli umiescic tam wszytko rozrzucajac elementy bez ladu i skaldu [MOJA OPINIA!]. No i na koniec - skorki... jestem bardzo negatywnie nastawiony do tego co mamy w AQQ, bo duzo bardziej odpowiada mi model z K gdzie program dostosowywuje sie do wystroju systemu [a ma VisualStyle'a do Win ktory mi bardzo odpowiada] a nie tak jak w AQQ musze szukac przycisku do zamykania okna [skorka domyslna ]. Pozatym Konnekt jest bardziej rozbudowany, mimo ze nie ma natywnej obslugi icq cociazby... [ale jest jabber, wiec problemu wiekszego nie mia].
Tak jak juz pisalem - mnie AQQ nie przypadlo do gustu [ale z kolei mam ten gust lokko dziwny ], jednakze jezeli komus polecam konnekta a ten mu sie nie spodoba to potem automatem polecam AQQ [byleby odciagnac delikwenta od GyGy ].
Lwiczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post