Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.02.2005, 10:20   #85
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Berion
A mój może zostać? Waży nie więcej niż 65KB... ...
Dokładnie 79.25 KB

Rozmiar to jedno, Taki nieszczęśliwy modemowiec, któremu net działa z szybkością 1-3 KB/s, każdy taki obrazek będzie ściągał przez kilkanaście sekund. Weźmy średnią 2KB/s, co w przypadku obrazka Beriona daje ~40s x 15 postów (domyślne ustawienie).Wynik - 600s, czyli 10 minut!

Dla mnie osobiście to nie ma takiego znaczenia, bo na forum jestem codziennie, czyli obrazki bardzo szybko sie cache'uja, mam w miarę normalne łącze, czyli tego tak nie odczuwam. Jednak chodzi mi o zwykłych modemowców, których jest sporo (wg naszych statystyk). Tak więc miejcie litość dla nich

Druga sprawa, to rozmiar wizualny takich obrazków i generalnie podpisów.
Nie ma chyba nic bardziej wkurzającego, niż dyskusja, w której 3/4 to podpisy Jeżeli już koniecznie musicie coś tam wstawić, to dajcie mniejszą czcionkę i nie żaden oczoje*ny kolor Kto będzie chciał, to zauważy, a nie będziecie drażnić pozostałych osób.

Jeżeli to będzie dalej się szerzyć, to będziemy musieli zastosować drastyczne metody, z wyłączeniem wszelkiej grafiki w podpisach włącznie.

Dobra, koniec moralizowania, idę pisać newsy
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post