Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.02.2005, 15:13   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez bubson
@ andrzejj9:
1. to zalezy ile wylozysz na poczatek - ceny takich firm wahaja sie w granicach $600-$800 i do tego musisz doliczyc bilet lotniczy no i jakas tam kase na poczatek (zaplacic za mieszkanie itd) bo pierwszy paycheck dostaniesz dopiero po dwoch tygodniach
Szczerze mówiąc to cholernie dużo... Sam bilet to wydatek rzędu 500 dolarów, a w sezonie (wakacje) pewnie jeszcze ze stówkę więcej. A te pozostałe 600 to niby za co?

Cytat:
2. oczywiscie ze mozna pojechac na taki okres czasu, ale to sie za bardzo nie oplaca, no chyba ze przez te 3 miesiace bedziesz pracowal w 3 pracach po 20h/dobe i zarobisz wystarczajaco kasy
Czy ja wiem? Jak byłem w stanach to przez weekend byłem w stanie zarobić około 300 - 400 dolarów i to pracując na czarno, bo legalnie nie mogłem. To na miesiąc dałoby mi przynajmniej 1000 czyli przez trzy miesiące 3000$. To około 10 tys. złotych i po mniej więcej tyle chciałbym do Stanów pojechać.

Cytat:
3. z tego co sie orientuje to umowe o prace musisz miec PRZED wyjazdem - ja mialem dwie opcje - albo oni mi szukaja pracy, albo ja im daje umowe o prace (to bylo na tzw rozmowie kwalifikacyjnej). Na pewno nie zgodza sie na takie cos ze wyjedziesz tam bez zalatwionej pracy. Taki schemat moze byc dobry podczas drugiego wyjazdu - bo bedziesz miec juz kontakty po pierwszym wyjedzie i moze sobie zalatwisz umowe.
Potem po przyjedzie mozesz sobie szukac drugiej/trzeciej pracy ale w tej ktora ci zalatwili musisz pracowac. Niektorzy probowali 'zniknac' z tej pierwszej pracy itd - nie polecam - po czyms takim pracodawca zawiadamia IRS (urzad podatkowy) i INS (urzad imigracyjny) - cofaja Ci pozwolenie na prace itd, itd - i przy pierwszym kontakcie z np policja wedrujesz w kajdankach na lotnisko i deportacja do PL.....
Nie no, nie zamierzam robić takich numerów. Ale mi po prostu pomoc firmy w tych kwestiach nie jest potrzebna. A i słyszałem o wielu przypadkach, kiedy po przylocie na miejsce okazywało się, że nie ma nie tylko pracy, ale i mieszkania...

Cytat:
4. miedzynarodowe prawo jazdy wyrobisz sobie w swoim urzedzie komunikacyjnym (tam gdzie wyrabiales sobie zwykle prawko). Potrzebne zdjecie, czekasz do 14 dni (czasem nawet na miejscu ci zrobia), placisz cos kolo 30 zeta (nie wiem dokladnie ile teraz - ja tyle placilem 2 lata temu)
A to super. Nie trzeba nawet nic dodatkowo zdawać?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post