Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.03.2005, 20:26   #3
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pixel
A czy przerabiałeś wizję z dźwiękiem do PALu w VirtualDubie?
Nie, dźwięk wyłączyłem, po czym przerobiłem FPS-y według zaleceń CobraVerde w poradniku.
Cytat:
Napisany przez pixel
Możliwe jest też że nie wyłączyłeś kodowania audio
To akurat wyłączyłem
Cytat:
Napisany przez pixel
...lub nie odznaczyłeś filtra wyciszenia. Pamiętając o wszystkich ustawieniach CCE nie robi żadnych problemów niezależnie od wersji programu.
Nie wiem co to jest ten filtr wyciszenia, ale jeśli chodzi o to co jest zawarte na screenie nr 3, to TAK, wyłaczyłem to.

Naprawdę nie wiem, co mogło pójść nie tak, wszystko powinno do siebie pasować. Czy jest jakaś opcja w CCE, dzięki której można zmieniać ilość FPS-ów?


UPDATE:
I tak: wyszło na to, że film oryginalnie miał 25 FPS-ów, bo był to DVD-Rip, więc tu powinno się wszystko udać. Okazało się, że w DVDMaestro cały czas był włączony tryb pracy w NTSC zamiast w PAL i dlatego te problemy z niezgodnością. Za to mam inny problem z dźwiękiem: różnica długości filmu od dźwięku wynosi kilka minut i już na początku dźwięk wyprzedza obraz. Nie wiem, czy dźwięk dalej jest w 23 FPS-ach? Nie powinien, bo DivX już był w 25. Mimo to, dźwięk jest źle zsynchronizowany. Nie wiem w czym tkwi problem. Proszę o wspomoc

Ostatnio zmieniany przez KaPi : 10.03.2005 o godz. 20:48
KaPi jest offline   Odpowiedz cytując ten post