Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.03.2005, 22:17   #9
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja dalej swoje...

W scenie z wodą to chyba CCE coś właśnie nie za dobrze zadziałało, gdyż te niby detale na falach to są te same aryfikanty co wokół krawędzi drzew na tle nieba... To jest zdaje się coś czego w oryginalnym filmie nie ma, a jest uboczym efektem przeostrzania obrazu przez CCE, co zresztą widać na wszystkich zdjęciach z CCE. Żeby to właściwie ocenić trzebaby było mieć klatkę oryginalną, żeby zobaczyć czy to Procoder zmiękcza, czy CCE przeostrza, chać stawiam na to drugie...

HC jeszcze dużo brakuje do konkurencji - najgorsze efekty na każdym obrazku i właściwie możemy zaobserwować pełną gamę zniekształceń...

Nocna scena z deszczem - hmmm... w mojej opinii, żaden koder się nie popisał i trudno mi to jednoznacznie ocenić - wydaje mi się, że to zależy jak na to spojrzymy - czy na ilość detali, czy na ogólny odbiór sceny. Przy tej ilości szczegółów, które są drugorzędne (krople ulewnego deszczu) maskowane jest przeostrzenie, przez co mozna odnieść wrażenie, że te dwa kodery dają lepsze efekty, choć z drugiej strony płaszczyzny przedmiotów wyglądają lepiej w Procoderze...

Ale to moja opinia, ja mam uczulenie na CCE, czego nawet szczególnie nie ukrywam, więc moja opinia nie jest i nie musi być obiektywna. Po prostu do screenów z CCE bliżej przykładam oko

Z drugiej strony wkraczamy na cieńką ścieżkę dyskusji o postrzeganiu pewnych historii jakościowych, które podlegają ocenie subiektywnej każdego widza, tego co kto woli i co mu się podoba. To jest trudna dyskusja i jak wiadomo gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania :-)

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post