Dyskusja: ahh te reputki...
Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.03.2005, 01:29   #42
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou
Ilość reputek w żadnym wypadku nie świadczy o wiedzy usera, byc może o popularności?
Poza tym nawet jeśliby świadczył to nie każdy przecież musi znać się na wszystkim,dla mnie nie ma znaczenia ile reputek ma ten kto pyta, jeżeli mogę pomóc komuś, jest to dla mnie przyjemność.
(nie wiem, może po prostu jestem jakimś DUPKIEM?)
Z tym się zgadzam !
Zresztą w podobnej materii już pisałem w zeszłym roku, jak ktoś czytał i pamięta to wie o co chodzi.
Nie rozumiem dla czego do reputek spora część forumowiczów podchodzi zbyt emocjonalnie ? Wiadomo , miło jest dostać reputę za konkretną pomoc (na to trzeba zapracować) , ale też fajnie jest z kolegami się "powymieniać" w/g mnie to miła i fajna zabawa połączona z pomaganiem innym i byciem miłym dla innych (na to też trzeba zapracować).
To forum ma swój niepowtarzalny klimat i dla tego jest takie popularne, z jednej strony fachowe porady i pomoc, a z drugiej pewien luz i poczucie wolności i więzi między ludźmi.
Jak mi ktoś pokaże inne forum na takim poziomie merytorycznym i w podobnym przyjaznym ludziom wymiarze, to flaszkę stawiam.(0,5 40%)
Sam mam sporo reputek zdobytych nie przez niesamowitą wiedze (choć kilka się zdażyło i są mi szczególnie bliskie) ale przez sympatie innych osób.
Dla tego ciężko jest mi zrozumieć "starych" forumowiczów co jakieś swoje stresy wyładowują na forum w ten sposób, (ja nie jestem bez winy choć starym forumowiczem nie jestem , kto wie zrozumie o co mi chodzi).
Pewnie tak działa na niektóre osoby fakt że przez swój niepowtarzalny styl przez niektórych nazywany "schodzeniem na psy" to forum jest chyba najpopularniejszym forum tematycznym w polsce, i tak pod względem popularności jak i wiedzy merytorycznej .
Ja z komputerami żyję od lat ZX80, Spectrum, Atari 65, Atari 130, Amstrad 6128,Amiga, PC XT (z tego nawet jeszcze klawiaturę mam na której właśnie piszę) i tak dalej ...
Korzystam z tego dobra dla własnych potrzeb , lecz też czasem dzielę się z innymi , może nie mam dużej wiedzy , w zasadzie na poziomie użytkownika , w pewnych sprawach czasem może więcej , Internet odbieram jako znakomitą formę wymiany wiedzy , ale w ludzkim wymiaże, na przyjacielskich zasadach, a nie na forach gdzie karty rozdają SSmani .
Dlatego ze zdaniem esem się nie zgadzam.
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline