Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.03.2005, 23:07   #476
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Cooper
Chciałem podzielić się z Wami spostrzeżeniami na temat DVD-RAM. Posiadam nagrywarkę LG GSA 4160B oraz płytkę DVD-RAM dwustronną Panasonic. Na jednej stronie (stona A) wypalałem dane z zainstalowanym InCD. Dane były wypalane pakietowo bez potrzeby formatowania jej. Drugą zaś stronę płyty (strona B) sformatowałem w czystym systemie (po formacie całego twardego dysku) do FAT32 bez zainstalowanego InCD ani żadnego programu do wypalania płyt. Formatowanie strony przebiegało długo około 30min ale za to istniała możliwość używania tej stony płyty (strona B) w systemie bez żadnych sterowników i możliwość wypalania na niej danych za pomocą drag&drop. Stronę płyty zaś wypalaną za pomocą InCD wcześniej (czyli strona A) można było tylko odczytać w "świeżym" systemie XP bez możliwości zapisu na niej danych. Morał z tego nasówa się taki, że lepiej jest poświęcić te 30min czasu na sformatownanie płyty do FAT32 aby móc bez problemów wypalać na niej dane w różnych systemach i bez insalacji sterowników. Dodam jeszcze że mając zainsalowane InCD nie ma możliwości sformatowania płyty DVD-RAM do FAT32 gdyż zawsze wtrynia się InCD ze swoim UDF. Aha i jeszcze tylko to że pojemność płyty jest taka sama w UDF i FAT32.
Pozdrawiam DVD-RAMowiczów
Wszystko potwierdzam!

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post